• In English
 • Український фрегат взяв участь у спільних навчаннях PASSEX з кораблями ВМС США, Болгарії, Румунії і Туреччини
  опубліковано 15 жовтня 2015 року о 14:54

  У західній частині Чорного моря фрегат Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Гетьман Сагайдачний» провів спільні навчання типу PASSEX з кораблями флотів США, Болгарії, Румунії і Туреччини.

  Учасники маневрів відпрацювали взаємодію у складі багатонаціональних тактичних з’єднань відповідно до стандартів НАТО. Український корабель разом з есмінцем КРЗ «Портер» ВМС США, фрегатом «Верні» ВМС Болгарії, фрегатом «Регіна Марія» та корветом «Макеларіу» ВМС Румунії та фрегатом «Тургутрейс» ВМС Туреччини здійснив плавання в ордерах, провів навчання з протиповітряної оборони та проведення ембаргової та доглядової операції, а також протичовнове навчання із залученням імітатора підводного човна.

  На думку командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірала Сергія Гайдука, участь українського корабля у спільних навчаннях є свідченням системної співпраці вітчизняного флоту з ВМС країн НАТО. Він зауважив, що з початку року це вже треті навчання типу PASSEX у Чорному морі за участю українського корабля.

  «У питанні підтримання стабільності у регіоні Чорного моря не повинно бути вакууму, який, на жаль, виник навесні 2014 року у зв’язку з анексією Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, – зазначив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Гайдук. – Тому в ситуації, що склалася, важко переоцінити значення таких спільних навчань як «Сі Бриз» та PASSEX».