• In English
 • Олексій Павленко: Непрозора діяльність держпідприємств є головним джерелом корупції у галузі
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 16:34

  «Больовою точкою у системі АПК є державні підприємства, кількість яких – найбільша серед інших відомств – майже 500. Впродовж року ми крок за кроком здійснюємо декриміналізацію системи державних підприємств. Принципова і незмінна позиція - міністерство не повинно бути аграрним квазі-холдингом, який управляє сотнями ДП», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час прес-конференції «Боротьба з корупцією у аграрній галузі» у Будинку Уряду.

  Міністр повідомив, що вперше за історію існування Міністерства було проведено ревізію всіх держпідприємств зі сфери управління, їх фінансового стану та результатів фінансово-економічної діяльності. Аудити і фінансові перевірки встановили фінансові та інші порушення практично на усіх підприємствах за минулі періоди.

  Загальна вартість зловживань була оцінена в 12 млрд. грн. Серед найбільших:

  ПАТ «ДПЗКУ» -  4, 340 млрд.

  ПАТ «Аграрний фонд» - 2,6 млрд. грн.

  ДСБУ «Аграрний фонд» - 1,4 млрд. грн.

  ДП «Укрспирт» - 3 млрд. грн.

  НАК «Украгролізинг» – 800 млн. грн.

  Для притягнення винних до відповідальності та відшкодування збитків Міністерством було спрямовано до правоохоронних органів понад 100 звернень. Наразі усі вони на стадії досудового слідства.

  «Для всіх без винятку державних підприємств ми застосовуємо єдиний принцип – прозора кадрова політика – призначення керівників відбувається виключно через конкурс. Уже було проведено 109 таких конкурсів. Більше того, у відношенні таких підприємств як ПАТ «ДПЗКУ», «Укрспирт» конкурсна комісія задля прозорості ухвалила рішення про опублікування переліку конкурсантів, а також проведення он-лайн-трансляції засідань комісії. Це допоможе громадськості спостерігати за процесом обрання керівництва стратегічних ДП галузі», - наголосив Міністр Олексій Павленко.