• In English
 • Держприкордонслужба просить громадян з розумінням ставитися до запроваджених тимчасових режимних обмежень на адміністративній межі з АР Крим
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 15:33

  Державна прикордонна служба України інформує, що з метою забезпечення правового режиму на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, створення комфортних умов для громадян України та іноземців, які прямують до тимчасово окупованої території України, або з неї, Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 року № 367 затверджено порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

  Зазначаємо, що в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї, відповідно до вищезазначеного порядку, здійснюються через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, в яких здійснюються прикордонний, митний та інші види контролю, пропуск осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.

  Іноземці та особи без громадянства можуть перетинати адміністративний кордон Херсонської області та Автономної Республіки Крим за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби України або її територіальним підрозділом у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

  Громадяни України можуть потрапити до Автономної Республіки Крим за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України «Про громадянство України» або статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», а такими документами є:

  ·          паспорт громадянина України;

  ·          паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

  ·          тимчасове посвідчення громадянина України;

  ·          дипломатичний паспорт;

  ·          службовий паспорт;

  ·          посвідчення особи моряка;

  ·          посвідчення члена екіпажу;

  ·          посвідчення особи на повернення в Україну;

  ·          проїзний документ дитини.

  В’їзд на тимчасово окуповану територію України, або виїзд з неї, громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документа дитини з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб пунктами 3-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57, у супроводі одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників чи в супроводі інших осіб, уповноважених одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

  Звертаємо увагу, що пропуск громадян України, які не досягли 16-річного віку, до або з тимчасово окупованої території України за свідоцтвами про народження не здійснюється.

  Крім того, з метою підвищення рівня національної безпеки України, забезпечення безпеки громадян, захисту їх прав і свобод, законних інтересів та виходячи з принципів непорушності державного кордону, територіальної цілісності, політичної та економічної незалежності і суверенітету України, Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2015 року № 38 «Деякі питання підвищення рівня національної безпеки України», на період проведення антитерористичної операції, дію частини третьої статті 22 Закону України «Про державний кордон України» поширено на території Чаплинського та Новотроїцького районів Херсонської області, в яких з 10 лютого 2015 року запроваджено прикордонний режим.

  Контроль за додержанням прикордонного режиму у контрольованих прикордонних районах здійснює Державна прикордонна служба у взаємодії з органами внутрішніх справ.

  Громадяни України в'їжджаючи, перебуваючи або пересуваючись в межах вищезазначених районів, а також інших, раніше визначених контрольованих прикордонних районів, повинні мати при собі документи, що посвідчують їх особу. Іноземці та особи без громадянства повинні мати при собі документи, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території України.

  У межах контрольованих прикордонних районів уповноважені особи Державної прикордонної служби, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Закону України «Про Державну прикордонну службу України», у разі потреби, зупиняти та оглядати транспортні засоби. В разі зупинки транспортного засобу прикордонником, або членом громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, водій повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки, а також подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія і пасажирів, реєстраційний документ на транспортний засіб, дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.

  Також всі види господарських та інших робіт, відео-, кіно- та фотознімання місцевості проводяться після інформування органу охорони державного кордону Держприкордонслужби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність.

  Державна прикордонна служба України просить громадян з розумінням ставитися до запроваджених тимчасових режимних обмежень та дотримуватися правил прикордонного режиму, адже особи винні у його порушенні притягуються до адміністративної відповідальності згідно із законодавством.

  У разі виникнення питань, або виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, ви можете звернутися на телефон служби «Довіра» (044) 527-63-63 або веб-сайт Державної прикордонної служби України (http://dpsu.gov.ua).