• In English
 • У Мінсоцполітики працює робоча група з питань децентралізації
  опубліковано 13 жовтня 2015 року о 14:50

  У Міністерстві соціальної політики України під головуванням Першого заступника Міністра Василя Шевченка відбулося засідання робочої групи з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів від 1 квітня 2014 р. №333-р.

  Участь у нараді взяли заступник Міністра – керівник апарату Віктор Іванкевич, керівники структурних підрозділів Міністерства та представники обласних і міських органів соціального захисту населення.

  «Перед нами стоїть важливе завдання – перетворити підрозділи соціального захисту на сервісну службу для громадян, - зазначив Василь Шевченко. – У цьому нам допоможе практичний досвід Вінниці і Львова, де створено локальні моделі, які чітко працюють і змінюють стереотипи сприйняття влади людьми».

  Мінсоцполітики вже передало частину державних програм і фінансування на місця, поінформував учасників засідання перший заступник Міністра. При цьому повинен бути забезпечений контроль за прозорістю і законністю витрачання коштів та якістю надання послуг населенню.

  Представники регіонів поділилися досвідом функціонування системи соціального захисту на місцях і своїми пропозиціями щодо передачі повноважень у сфері соціальної політики з центрального на місцевий рівень. Зокрема, розроблені і впроваджені у місті Львові інформаційні картки для громадян і технологічні – для працівників соцзахисту поліпшують інформування населення про пропоновані державою послуги, пришвидшують обслуговування людей і сприяють взаємозамінності персоналу.

  «Ми повинні розробити і запровадити єдині для всієї держави деталізовані стандарти надання адміністративних послуг. Це скоротить час, необхідний для обслуговування кожного громадянина, і дасть змогу вийти на нову якість соціальної роботи», - зауважив Василь Шевченко.

  Керівники і представники департаментів соціального захисту населення Київської, Житомирської, Чернігівської, Вінницької, Дніпропетровської, Харківської і Черкаської обласних державних адміністрацій висловили свої побажання щодо взаємодії Міністерства і органів соцзахисту, зокрема щодо збереження фахівців, які безпосередньо працюють з людьми.

  Головним принципом реформи у сфері соцзахисту має бути гасло «Не зашкодь», адже йдеться про роботу з громадянами, яких держава не має права залишити наодинці з їхніми проблемами, – таким був лейтмотив виступів представників областей.

  За підсумками наради буде напрацьовано низку рекомендацій і доручень щодо подальших кроків з децентралізації у соціальній сфері.