• In English
 • Книга "Вклоняємось доземно українському солдату" - це історія боротьби за нашу незалежність
  опубліковано 12 жовтня 2015 року о 17:36

  Напередодні Дня захисника України у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна колектив Центрального друкованого органу Міністерства оборони України газети “Народна армія” презентував громадськості книгу “Вклоняємось доземно українському солдату”.

  Це вже друге видання нарисів та замальовок військових журналістів про захисників України, які героїчно і мужньо боронять рідну землю. Проект унікальний, бо це – жива історія. Ця книга дозволить доторкнутися до історії кожного бійця, який став на захист Батьківщини, коли ворог прийшов на поріг нашого дому.

  «Книга, яку ми сьогодні презентуємо, – це історія боротьби за нашу незалежність, написана військовими журналістами. Історія буремних військових буднів на Донбасі, історія солдатів цієї війни, на плечах яких увесь її тягар. Це розповіді про героїзм українського солдата. Це щемливі історії про те, як війна ламає людські долі. Кожен з героїв цієї книжки вартує того, щоб йому доземно вклонитися, - розповів головний редактор ЦДО МО України «Народна армія» полковник Роман Драпак. – Герої нашої книги різні за віком, професією, вони з різних куточків України, але вони поєднанні однією метою – відстояти Україну. Ми невипадково презентуємо книгу в Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, бо саме тут виховується майбутнє нашого війська й України. І на прикладах героїв нашої книги буде виховуватися ще не одне покоління захисників України».

  Книга «Вклоняємось доземно українському солдату» є даниною усім, хто з честю виконує свій військовий обов’язок заради майбутнього нашої держави. Окрім героїчних історій, у ній розміщені фоторепортажі з передових позицій, зроблені військовими журналістами, розповіді про активних бійців волонтерського фронту, звернення матерів і дітей до військових, а також список нагороджених учасників АТО. Незабаром ця книга буде представлена широкому загалу і в інших містах України і передусім у навчальних закладах держави.

  «Ця книга є реальним підручником справжнього бою. Її матеріали мають вивчати в Академії Збройних Сил України. Це – жива історія, а хлопці, які повернулися з АТО, мають викладати у військових академіях і вчити майбутніх генералів, як по-справжньому вести бій, як уберегти своїх солдатів, як перемагати. Я дуже вдячний колегам-журналістам, які видали цю книгу, і сподіваюся, що буде і третє її видання, оскільки в Україні дуже багато героїв», - зазначив речник Адміністрації Президента України з питань АТО Андрій Лисенко.

  «Я багато разів бував з українськими миротворцями в Югославії, в Африці на Близькому Сході. Я знімав і писав про чужі війни, і ніколи не думав, що війна прийде на мою рідну землю. Книга «Вклоняємось доземно українському солдату» є дуже цінною, адже те, що пишеться по гарячих слідах подій - правдива історія», - зазначив фотокореспондент газети «Голос України» Олександр Клименко.

  Безперечно, що головними гостями заходу були безпосередні герої книги «Вклоняємось доземно українському солдату», зокрема командир батальйону 1-ї гвардійської танкової бригади ЗС України легендарний танкіст з позивним «Адам» (у трьох боях офіцер знищив 5 ворожих танків), командир батальйону десантної бригади Олег Кузьміних, командир роти, «кіборг» десантно-штурмової бригади ЗСУ Олександр Скиба, командир батальйону механізованої бригади Дмитро Рибак.

  Кожен із них розповів про свій підрозділ та про бойових товаришів, з якими довелося захищати рідну землю. Хвилиною мовчання вшанували тих військових героїв, які віддали своє життя за Україну.

  На презентацію книги також завітали активні бійці волонтерського фронту – активні волонтери Оксана Машовець та Альона Вербицька, заслужений журналіст України, заступник голови правління Київської організації НСЖУ Віктор Пасак та відомі українські артисти Марія Яремчук і Павло Зібров.

  «Для мене велика честь співати для справжніх чоловіків, для людей з великої літери і для майбутньої надії українського народу. Я переконана, що зараз надважливо задокументувати в пам’яті молодого покоління наше сьогодення. Від жінок України я бажаю усім військовим, щоб Господь Бог вас оберігав і щоб скоріше закінчилися ці важкі часи, щоб українських чоловіків ніколи більше не обстрілювали з автоматів та «Градів», а лише обстрілювали погляди коханих жінок», - звернулася до воїнів українська співачка Марія Яремчук.