• In English
 • Чорноморський регіон важливий для посилення енергетичної безпеки держави
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 19:25

  Чорноморський регіон важливий для посилення енергетичної безпеки держави. Про це наголосив начальник управління європейської інтеграції Міненерговугілля України Михайло Бно-Айріян, виступаючи  на енергетичній панелі Black Sea Economic Forum 2015 в Одесі.

  У своїй доповіді представник Міненерговугілля, зокрема, наголосив про потребу окрему увагу приділити регіону Чорного моря при розробці нової стратегії позиціонування України на регіональних енергетичних ринках, оскільки лібералізація внутрішнього газового ринку у відповідності до норм Третього енергетичного пакету створює додаткові можливості для постачання каспійського природного газу через Чорноморський регіон до України.

  Крім того, Михайло Бно-Айріян зауважив, що реформування власного нафтогазового ринку дозволить сприймати українську ГТС як можливість спрямування газових потоків не лише у напрямку Схід-Захід, Схід-Південь, але й у напрямках Захід-Схід та Захід-Південь.

  «У цьому зв'язку цікавим може бути оновлений проект AGRI LNG, який має на меті постачати скраплений каспійський газ (насамперед азербайджанський) з порту Кулеві в Грузії до румунського порту Констанца з подальшим продажем його в цій країні, Угорщині та іншим європейським державам», - наголосив Михайло Бно-Айріян.

  Крім того, у виступі Михайло Бно-Айріян звернув увагу, що цікавим для України може бути реалізація проекту Південного газового коридору. «Навіть реалізація TANAP може мати можливості для нашої країни в контексті можливого використання українських ПСГ для закачування каспійського (турецького) газу для подальшого його продажу в Європу», - зазначив він.

  У доповіді представник Міненерговугілля окреслив можливості Чорноморського регіону щодо завантаження української системи транспортування нафти (зокрема, нафтопроводу Одеса-Броди) та виробничих потужностей з переробки нафти (Одеський та Кременчуцький НПЗ). Це дозволить зменшити залежність від імпорту нафтопродуктів. «З урахуванням суттєвого посилення позицій держави у цій сфері за останній рік, переконаний, що зазначені пріоритети повинні стати ключовими  і для керівництва Одеської області», - зазначив промовець.

  Також Михайло Бно-Айріян звернув увагу на  важливість чорноморського напряму  з погляду можливостей постачань до України антрацитового вугілля з огляду на дефіцит цієї сировини у зв’язку з ситуацією на Сході України. Зокрема, зауважив про важливість більш гнучко підійти до питань тарифів на перевалку та транспортування вугілля, аби цей маршрут став ключовим.