• In English
 • Мінімолодьспорту та Програма розвитку ООН в Україні презентували веб-портал професійного орієнтування та розвитку кар'єри для молоді "Моя кар`єра"
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 17:31

  9 жовтня в Києві відбулась презентація веб-порталу профорієнтації та розвитку кар’єри для молоді «Моя кар`єра», який було розроблено в рамках співпраці Міністерства молоді та спорту з молодіжним проектом Програми розвитку ООН в Україні. 

  Цей ресурс надає інформацію про ринок праці та актуальні професії, можливості для розвитку та правильної побудови кар’єри для молоді. Також на ньому можна пройти ліцензований міжнародний тест для визначення інтересів, вмінь та навичок та вибору майбутнього напрямку навчання.

  Відкриваючи захід, Міністр молоді та спорту Ігор Жданов подякував Програмі розвитку ООН в Україні за тісну та плідну співпрацю в розвитку ефективної молодіжної політики в Україні: «Профорієнтаційний портал «Моя кар`єра» – черговий важливий проект, який ми робимо із Програмою розвитку ООН. На жаль, Україна не є винятком у молодіжному безробітті, і якщо ми візьмемо офіційні дані, то 46% тих, хто сьогодні є безробітними, це молодь у віці до 35 років.

  Ми усвідомлюємо складність вирішення цього питання, воно не вирішується разовими заходами і навіть законодавчим регулюванням, тому що під час стагнації роботодавець також поставлений у важкі умови.

  Якщо говорити про нинішній проект, то він дозволяє всім бажаючим безкоштовно пройти профорієнтаційний тест, перевірити свої можливості займатися тією чи іншою справою».

  Директор ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, в свою чергу, наголосив на важливості раннього професійного орієнтування: «Чимало випускників навчальних закладів мають труднощі у пошуках роботи. На веб-порталі «Моя кар`єра» втілена нова система оцінювання знань і навичок із науковим обґрунтуванням, яка, сподіваємося, допоможе багатьом молодим людям знайти себе у своїй професійній діяльності».

  Про можливості веб-порталу розповіла Віра Профазі, керівник проекту ПРООН «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молодіжної політики та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні».

  Вона наголосила на тому, що ресурс допоможе молодим людям вибрати майбутню професію відповідно до їх інтересів і навичок. Він є спеціально адаптованим до потреб молоді та надає можливість пройти тест із професійної орієнтації, розроблений університетом Магеллано (Італія): «Коли молода людина отримає результати тесту, їй буде запропоновано контакти кваліфікованих спеціалістів із профорієнтації, в яких можна безкоштовно отримати консультацію. У вересні 2015 року 50 фахівців із профорієнтації закінчили тренінг по методиці Магеллано і є сертифікованими спеціалістами по інтерпретації результатів тесту».

  Віра Профазі наголосила, що після запуску порталу планується активна он-лайн і оф-лайн маркетингова кампанія серед української молоді.

  Кампанія також вестиметься у школах, де планується розміщення 29000 плакатів. Крім того, в планах подальше співробітництво з Міністерством освіти та науки України щодо підготовки шкільних психологів по роботі з інтерпретацією результатів тестування.

  Також на підтримку роботи ресурсу заплановані додаткові пілотні заходи для молоді, наприклад, зустрічі з представниками HR-відділів найбільших компаній та серії тренінгів з пошуку роботи та профорієнтації.