• In English
 • Україна і Казахстан підписали дорожню карту розвитку двосторонніх відносин
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 14:31

  План дій розвитку українсько-казахстанських відносин на 2015 - 2017 роки підписали Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Голова української частини Спільної Міждержавної українсько-казахстанської комісії з економічного співробітництва Геннадій Зубко та Перший заступник Прем'єр-міністра Республіки Казахстан, Голова Казахстанської частини Комісії Бакітжан Сагінтаєв. Церемонія підписання відбулася в Астані в рамках офіційного візиту Президента України Петра  Порошенка до Республіки Казахстан.

  Сторони визначили кроки щодо співпраці в торговельно-економічних відносинах, паливно-енергетичному, агропромисловому комплексах, в галузі транспорту, промисловості, космічній сфері.

  Україна і Казахстан реалізують Угоду про створення Українсько-казахстанської ділової ради і забезпечать регулярний обмін інформацією між торговими палатами двох країн.

  Україна і Казахстан вивчать можливості організації поставок казахстанської нафти в Україну та її транзиту через територію України трубопровідним транспортом.

  Дорожня карта також передбачає можливість вивчення комплексної співпраці в атомній сфері, у тому числі по видобуванню уранових руд, постачанню природного і збагаченого урану, компонентів ядерного палива і в майбутньому тепловиділяючих збірок казахстанського виробництва для атомних реакторів України.

  Згідно з документом буде вивчено питання поставок казахстанського природного газу в Україну, а також транзиту туркменського та узбецького природного газу через Казахстан в Україну.

  Наукові та проектні нафтогазові інститути Казахстану та України налагодять взаємодію з питань розвитку трубопровідних систем з транспортування нафти і газу, геолого-геофізичних досліджень та навчання фахівців.

  Країни вивчать можливість поставок казахстанського вугілля в Україну.

  Україна і Казахстан обміняються пропозиціями щодо активізації діяльності у сфері агропромислового комплексу для підвищення ефективності торговельно-економічного співробітництва.

  Документ передбачає проведення консультацій на рівні авіаційних адміністрацій Казахстану та України про подальший розвиток авіасполучення між двома країнами.

  Крім того, залізничні адміністрації проведуть роботу по встановленню пільгових тарифних ставок при транзитних перевезеннях казахстанських вантажів по території України та українських вантажів транзитом по території Казахстану, а також вивчать можливість організації контейнерних перевезень в напрямку Європа-Китай-Європа з використанням поїздів «Вікінг» і «Номад Експрес».

  Відповідно до дорожньої карти буде вивчено питання поставок казахстанській стороні готової продукції українського виробництва нафтогазового машинобудування, а також пропозиції щодо організації спільного виробництва нафтогазового обладнання на території Казахстану. Будуть вивчені також пропозиції України щодо організації спільного виробництва комунальної, дорожньо-будівельної та підйомно-транспортної техніки на території Казахстану.

  Україна готова поставляти в Казахстан готове гірничошахтне обладнання та організувати його виробництво, створювати спільні виробництва галузі машинобудування для агропромислового комплексу, поставляти готову продукцію легкової і великовантажної техніки українського виробництва.

  Україна також пропонує Казахстану поставляти авіакомпаніям і відомствам Республіки сучасні літаки ДП «Антонов»: АН-148, АН-158, АН-178, АН-132 та їх модифікації, а також забезпечувати їх льотну придатність.

  Українське підприємство «Мотор Січ» готове налагодити ремонт авіаційних двигунів і створити регіональний центр з виконання середнього і капітального ремонту авіаційних двигунів. Дорожня карта передбачає підготовку пропозицій щодо розвитку співробітництва у сфері науково-виробничої кооперації.

  Крім того, Україна і Казахстан домовилися визначити конкретні напрями співробітництва у сфері космічної діяльності та можливостей участі казахстанських та українських підприємств у спільних проектах.