• In English
 • Україна і Казахстан готові розширити співпрацю на регіональному рівні, - Геннадій Зубко
  опубліковано 09 жовтня 2015 року о 13:35

  В Україні проходить реформа децентралізації, головна мета якої - регіональний розвиток. Казахстан також проводить реформи, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності своєї економіки.

  Про це сказав Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в Астані під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Республіки Казахстан.

  «Хід реформ в наших країнах говорить про необхідність надання більшої ініціативи на місця, зміцнення і вдосконалення регіональної політики», - зазначив Геннадій Зубко.

  «Розвиток міжрегіональної взаємодії між нашими країнами має добрі перспективи», - переконаний урядовець.

  «Важливо на міждержавному рівні створити такі умови, які сприятимуть міжрегіональному діалогу. Потрібен зрозумілий і конкретний механізм підтримки тих регіональних ініціатив та проектів, які могли б бути здійснені в рамках українсько-казахстанського міжрегіонального співробітництва», - сказав він.

  За словами Геннадія Зубка, наші країни можуть зосередити увагу на налагодженні двосторонньої  кооперації з використанням вітчизняних технологій та частковій локалізації кінцевого виробництва на території Казахстану.

  Крім того, існує можливість використовувати потенціал найбільш розвинутих у промисловому плані областей України для нарощування співробітництва з областями Казахстану, які спеціалізуються на виробництві машинобудівного, енергетичного, технологічного обладнання, потребують реконструкції та модернізації підприємств гірничо-металургійного комплексу, вугільної галузі.

  Довідково

  Станом на сьогодні, діють 17 міжрегіональних угод на рівні областей, міст і районів, серед яких, зокрема, Угода про торговельно-економічне співробітництво між Дніпропетровською областю та Південно-Казахстанською областю; Угода про економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Одеською областю і Карагандинською областю; Угода про співробітництво між м. Київ і м. Астана.