• In English
 • МІП: Комісія з відновлення мовлення продовжує збільшувати географію покриття українських телеканалів на Донбасі
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 18:41

  6 жовтня в Міністерстві інформаційної політики України під час чергового засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення було обговорено питання щодо збільшення географії покриття українських телеканалів на Донбасі.

  У засіданні Комісії взяли участь представники: Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, Українського центру радіочастот, СБУ та радники МІП.

  На рішення Комісії, Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, за власний кошт, збільшив у Старобільську потужність передавача з 1 кВт до 5кВт, що дозволило збільшити зону покриття ЛугТРК на 80-90 км. Також, 5 жовтня введено в дію аналоговий телепередавач потужністю 15 Вт для трансляції телевізійних програм ЛугТРК на 43-му телеканалі у м. Попасна.

  Стосовно глушіння сепаратистських медіа каналів заступник Міністра Тетяна Попова зазначила наступне: «Максимум, що може робити наше Міністерство - це відновити мовлення на частотах, захоплених терористами, як ми це зробили у Волновасі. Але, на жаль, це повністю не вирішує проблему: ті антени, які направлені на донецьку телевежу, можуть приймати канали ДНР, а ті, що знаходяться поблизу і направлені на Волноваху, можуть приймати українські канали. Наразі у Волновасі мовлять: УТ1, ДонТРК, Еспресо-ТВ, 5 канал, 1+1, Україна. Роботи по відновленню мовлення тривають».