• In English
  • Одеську національну Ордена Дружби народів наукову бібліотеку ім. М.Горького перейменовано в Одеську національну наукову бібліотеку
    опубліковано 06 жовтня 2015 року о 15:29

    Одеську національну Ордена Дружби народів наукову бібліотеку ім. М.Горького перейменовано в Одеську національну наукову бібліотеку. Таке рішення було прийнято Віце-прем'єр-міністром — Міністром культури України В'ячеславом Кириленком на підставі подання  генерального  директора бібліотеки Ольги Ботушанської, відповідно  до законів  України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об'єкта  права власності  імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», «Про культуру», «Про бібліотеки та бібліотечну справу», Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою КМУ від 03.09. 2014 року №495.

    У відповідності  до вимог законодавства, з метою вивчення громадської думки на офіційному сайті бібліотеки у  липні поточного року, було розміщено оголошення з проханням надати  свої пропозиції до зміни назви бібліотеки, яка б відповідала реаліям сучасної незалежної України, статусу та функціям наукової установи. Близько 80 відсотків респондентів, які взяли участь у громадському обговоренні, підтримали пропозицію оновити назву однієї із найстаріших публічних книгозбірень держави на Одеську національну наукову бібліотеку. Дана пропозиція отримала підтримку  і працівників самої бібліотеки на загальних зборах колективу.