• In English
 • Міністерство інформаційної політики підтримає проект щодо захисту прав кримських татар
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 14:38

  6 жовтня 2015 року Міністерство інформаційної політики України організувало прес-конференцію «Презентація проекту «Захист прав кримських татар засобами публічної дипломатії» в ІА «Укрінформ».

  У заході взяли участь: Мустафа Джемілєв – народний депутат України, Уповноважений Президента України з питань кримськотатарського народу; Март Нутт (Mart Nutt) – парламентар, член правління Інституту прав людини Естонії, експерт проекту; Олівер Лооде (Oliver Loode) – член, віце-президент Постійного Форуму ООН з питань корінних народів, активіст міжнародного руху фінно-угрів, головний експерт проекту; Сергій Костинський – член Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення; Еміне Джеппар – журналіст, продюсер, проект-менеджер проекту. 

  Міністерство інформаційної політики України підтримає проект «Захист прав кримських татар засобами публічної дипломатії», зокрема, про це розповів Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

   «По-перше, українська влада, зокрема МІП, стане одним із стейкхолдерів проекту, який буде підтримувати розповсюдження контенту про боротьбу кримськотатарського народу за свої права та звільнення Криму від російської окупації. По-друге, одним із каналів поширення інформації про проект та його інформаційних продуктів в країні та за кордоном стане Мультимедійна платформа іномовлення України, яка нещодавно булла створена Міністерством інформаційної політики України. По-третє, ми надамо підтримку на етапі вироблення Стратегії публічної дипломатії кримських татар», – розповів Костинський.

  За словами Мустафи Джемілєва, країна-загарбник намагається всіма способами збрехати міжнародній спільноті, що кримські татари щасливі та задоволені життям у російському Криму. «Цей проект – ще один крок на шляху інформування світу щодо того, що відбувається із нами через окупацію, що знищення кримських татар відбувалось не тільки в новітній історії. Естонія – країна, яка теж історично свідома та знає ціну своїй незалежності. Наразі, Естонія стала країною, яка докладає конкретних зусиль у боротьбі за права та свободи корінного народу Криму – кримських татар», – сказав він.

  Еміне Джеппар розповіла, що проект має на меті розроблення протягом півроку Стратегії публічної дипломатії кримських татар, коли завдяки громадянським інструментам впливу світ ще раз почує про Крим.

  Олівер Лооде підкреслив, що проект є відображенням глибокого співчуття та солідарності Естонії до кримських татар на шляху щодо захисту своїх прав як корінного народу Криму та України.

  Зазначимо, що проект розроблений Естонським інститутом прав людини та підтриманий офісом Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу. Фінансується Міністерством закордонних справ Естонії та розрахований на 2 роки. Стартував у вересні 2015 року та триватиме до серпня 2017 року. Проект має на меті захист прав кримських татар, який є корінним народом Криму та України шляхом підвищення обізнаності міжнародної спільноти щодо культури, історії кримських татар, а також політичної ситуації, в якій опинився народ після окупації півострова.