• In English
 • Під час візиту Голови Держприкордонслужби до Федеральної поліції ФРН домовлено про поставку прикордонникам 2 реанімобілів
  опубліковано 06 жовтня 2015 року о 09:17

  Минулого тижня Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко з робочим візитом відвідав Федеральну поліцію ФРН. Очільник українського прикордонного відомства провів зустрічі з начальником організаційного управління МВС ФРН ХельмутомТайхманом та президентом Президії Федеральної поліції ФРНДітеромРоманном.

  У ході поїздки Віктор Назаренко поінформувавнімецьку сторону про роль і місце прикордонного відомства у процесі реформування цивільного сектору безпеки, результати виконання рекомендацій ЄС щодо запровадження безвізового режиму та розвиток відомства на період до 2020 року. Крім того, він розповів про прогрес у запровадженні спільного контролю та спільного патрулювання з країнами-членами ЄС та Республікою Молдова.

  Окрема увага була приділена аспектам протидії незаконній міграції та контрабандній діяльності на західному кордоні України. Зокрема, українська та німецька сторони обговорили можливості вжиття спільних заходів щодо укріплення українського кордону з метою протидії нелегальній міграції, яка в будь-який момент може обрати Україну основною транзитною країною, а також зауважили на ефективному співробітництві із Європейською Агенцією FRONTEX.

  Перебуваючи в Німеччині Голова Держприкордонслужби відвідав німецько-польський кордон та ознайомився із діяльністю спільного центру, на якому відбувається взаємодія прикордонних, поліцейських та митних відомств з організації оперативної взаємодії та спільного опрацювання запитів. Також Віктор Назаренко перейняв досвід організації спільного патрулювання прикордонних служб ФРН та Республіки Польща.

  Під час зустрічей німецька сторона висловила повну підтримку України у її євроінтеграційних прагненнях та протидії агресії на кордонах. Було досягнуто домовленостей про інтенсифікацію співробітництва у 2016 році за напрямками, які становлять спільний інтерес, та робочі візити керівництва Федеральної поліції ФРН в Україну.

  Крім того, у ході перемовин німецька сторона прийняла рішення передати для потреб Державної прикордонної служби України медичне обладнання. Зокрема, це два реанімобілі, які поступлять в підрозділи прикордонного відомства в листопаді цього року.