• In English
 • Арсеній Яценюк: Іншої системи вступу до вузів, крім ЗНО, не буде
  опубліковано 05 жовтня 2015 року о 20:59

  «Моя позиція - взагалі навіть немає дискусії щодо ЗНО. Воно було, є, і воно буде. Іншої системи вступу до вищих навчальних закладів при цьому складі Кабінету Міністрів не буде»,- підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Національної ради реформ у понеділок, 5 жовтня.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що закон про вищу освіту є прогресивним і «великим досягненням»: «Цей закон ми почали розробляти у 2012 році, ще перебуваючи в опозиції», наголосив він та додав, що цей процес очолила нинішній голова парламентського комітету з питань освіти й науки Лілія Гриневич та інші співавтори.

  Цей закон, підкреслив Глава Уряду, дав вищим навчальним закладам додаткову автономію, зокрема фінансову – відтепер вони можуть відкривати рахунки в банках, а не лише в Державному казначействі.

  Арсеній Яценюк наголосив, що певні положення цього закону потребують імплементації, в тому числі – в питанні держзамовлень: «Ми це зробимо. Ми впровадимо схему «гроші ходять за дитиною». Нехай отримують ваучер і самі обирають вищий навчальний заклад. Треба відмовлятися від «советщини».

  «Ми передбачили стимули для кращих студентів. Чим краще ти навчаєшся, тим більшу стипендію отримуєш», – наголосив він.

  За цим законом також створено агентство з забезпечення якості вищої освіти: «Ми по-іншому не позбудемося ВНЗ, які друкують дипломи». Арсеній Яценюк наголосив, що завдяки скороченню неефективних вузів держава зможе «концентрувати фінансові бюджетні ресурси на тому, щоб розвивалися ті, які здатні давати освіту».

  Він окремо зупинився на питанні професорсько-викладацького складу: «Це також потребує серйозної уваги».

  Реформування середньої освіти Глава Уряду назвав складнішим питанням, ніж проведення змін у вищій школі: «Ми збудували стіну, не маючи фундаменту».

  Арсеній Яценюк нагадав, що обговорював питання реформ в середній освіті з директорами київських шкіл, які перемогли у відкритих конкурсах на посади.

  Він наголосив на необхідності впровадити виборність директорів шкіл по всій Україні, як уже були проведені конкурси в Києві та плануються в Чернівцях.

  Окрім того, необхідно передбачити ширшу фінансову автономію шкіл.

  Арсеній Яценюк також зазначив, що один комплект підручників на рік коштує мінімум 1050 грн., в той час як найдешевший планшетний комп’ютер - близько 2 тис. грн.: «Це означає, що планшет окупається за два навчальні роки», - зазначив він і додав, що планшети також полегшуватимуть спілкування учнів із батьками та вчителями і між педагогами й батьками.

  Глава Уряду підкреслив, що реформування середньої освіти потребує політичної волі. Арсеній Яценюк зазначив, що мета – не закривати школи, а створити якісну систему освіти і відкрити для цих дітей можливість здати ЗНО і отримати якісну вищу освіту.