• In English
 • Голова Держенергоефективності та представники Світового Банку обговорили можливі шляхи співпраці у сфері енергоефективності
  опубліковано 05 жовтня 2015 року о 19:46

  5 жовтня 2015 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Світового Банку, під час якої сторони обговорили подальші кроки співпраці у сфері енергоефективності.

  Виступаючи, Голова Агентства поділився українським досвідом щодо реалізації програми з утеплення житла та презентував ідеї щодо створення Фонду з енергоефективності в Україні, можливості фінансування та законодавчі норми для його організації.

  «Для виконання завдань, які сьогодні стоять перед Урядом у сфері енергоефективності та енергозбереження, Агентство пропонує створити Фонд, який працюватиме за револьверним механізмом. Передбачається, що частина зекономлених державних коштів на субсидіях буде спрямована на підтримку проектів з енергоефективності», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Зі свого боку представники Світового Банку жваво висловили інтерес у продовженні дискусій щодо організації Фонду та перспективах подальшої співпраці у даному питанні.

  Водночас Світовий Банк підготував для обговорення з Урядом України та Держенергоефективності Аналітичну записку про варіанти фінансування муніципальних проектів з енергоефективності. В Аналітичній записці приділено увагу питанням щодо енергоефективності міст, а саме:

  - виклики та перешкоди на шляху до впровадження проектів з енергоефективності;

  - міжнародний досвід виконанння проектів із покращення енергетичної активності;

  - оцінка варіантів фінансування та виконання проектів із енергоефективності.

  Слід зазначити, що Світовий Банк має широкий досвід реалізації таких проектів та з 2014 року обіймається проблемами енергоефективності в Україні ("Україна – трансформаційне підвищення енергетичної ефективності в містах" – проект технічної допомоги Світового банку, який реалізується в Україні за підтримки Ініціативи трансформаційного підвищення енергетичної ефективності в містах (CEETI)).

  У зустрічі з боку Світового Банку взяли участь: Тамара Сулухія, керівник програми в секторі інфраструктури та сталого розвитку; Фенг Лю (Feng Liu), старший спеціаліст з питань енергетики; Крістіан Малер (Christian Mahler), спеціаліст з питань енергетики; Діліп Лімає (Dillip Lіmaye), консультант.