• In English
 • Нові е-послуги у земельній сфері: відкриття інформації про власників земельних ділянок та замовлення витягу про нормативно-грошову оцінку
  опубліковано 05 жовтня 2015 року о 17:13

  5 жовтня Державна служба України з питань геодезіі, картографії та кадастру та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нові електронні послуги у земельній сфері.

  На виконання прийнятого парламентом Закону № 2423 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції», відкрито інформацію про власників та користувачів земельних ділянок по всій території України.

  Електронна послуга доступна через Публічну кадастрову карту map.land.gov.ua. Обов’язковою умовою отримання доступу до інформації є  електронна ідентифікація заявника (фізичної або юридичної особи) – з використанням електронного цифрового підпису або альтернативної схеми ідентифікації BankID (ідентифікація через банківську картку). Інформаційна система автоматично опрацьовує запит та надає відомості про права власності на землю та дату їх набуття. Інформація надається на безоплатній основі.

  Відкриття реєстру значно посилить контроль громадянського суспільства за використанням та обігом земель в Україні та підвищить прозорість в сфері земельних відносин.

  Також, запроваджено електронну послугу он-лайн замовлення витягу про нормативно-грошову оцінку землі. Це одна з найбільш запитуваних адміністративних послуг, які надає землевпорядна служба. Відомості про нормативно-грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них.

  «Розвиток інформаційних технологій дозволяє значно спростити та пришвидшити процес отримання відомостей з Державного земельного кадастру. Крім того, безконтактні адміністративні послуги, які ми активно запроваджуємо, є ефективним інструментом в боротьбі з корупцією, оскільки відсутній контакт замовника з чиновниками.», - зазначив Максим Мартинюк, голова Держгеокадастру. Принцип екстериторіальності сервісів, що надає земельна служба, є необхідною умовою успішного проведення децентралізації.

  Можливість скористатися функцією он-лайн замовлення послуги значно скоротить процес отримання інформації та мінімізує контакти громадянина з чиновником. Отримати готовий витяг можна в будь-якому з 660 центрів надання адміністративних послуг, який обере сам запитувач. При цьому необхідно пред’явити тільки документ, що посвідчує особу.

  «Сьогодні запровадження електронних послуг є одним з головних пріоритетів більшості демократичних країн. Адже електронні послуги – це доступні, прозорі, не корупційні, швидкі та зручні адміністративні послуги, це те, що від нас найбільше очікують громадяни та бізнес. – повідомив Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України. - Я щиро вірю, що запровадження електронних послуг стане одним з головних пріоритетів й для України. І сьогодні ми робимо черговий важливий крок та презентуємо нові електронні послуги у дуже складній земельній сфері».

  «Важливим є те, що подібні інновації обговорюються публічно в експертному середовищі і ми можемо конструктивно обговорювати, що треба робити для реформування сфери управління земельними ресурсами, впровадження прозорих процедур та запозичення кращих практик» - наголосив Джеф Ерліх, Старший співробітник з проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

  Електронні послуги запроваджені за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

  Держгеокадстр надає 16 адміністративних послуг. До кінця року половина з них буде переведена в електронний формат, а до 1 липня 2016 року 100% послуг Держгеокадастру будуть доступні он-лайн.