• In English
 • Внутрішній ринок повністю забезпечений молочною продукцією, - Микола Кваша
  опубліковано 05 жовтня 2015 року о 15:55

  Внутрішній ринок повністю забезпечений молочною продукцією власного виробництва. Про це заявив директор Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства Микола Кваша під час веб-конференції.

  Він підкреслив, що станом на 1 вересня внутрішній попит склав 7,4 млн. тонн молока. При цьому імпортує Україна всього 42 тис. тонн молочної продукції. «Імпорт незначний, ми власним виробництвом повністю закриваємо попит. Більше того у разі його збільшення молокопереробні підприємства адекватно не це відреагували б», — наголосив Микола Кваша.

  Враховуючи фактор сезонності, протягом осені молочна продукція може дещо подорожчати. Проте значних цінових коливань, за оцінками аналітиків, не очікується.

  Коментуючи ситуацію на внутрішньому молочному ринку, керівник департаменту підкреслив, що станом на 1 вересня виробництво молока в цілому зменшилося на 4,6% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У той же час, на організованих фермах цей показник збільшився на 1% навіть на фоні незначного зменшення поголів’я. «Сьогодні кількість молока на підприємствах формується за рахунок інтенсивних технологій і збільшення продуктивності корів. За 8 місяців продуктивність на одну фуражну корову збільшилася на 258 літрів. Отже попри складну ситуацію на ринку маємо і позитивні тенденції», — повідомив директор Департаменту.

  Наразі українська молочна продукція активно експортується до країн Азії, Сходу і СНД. «Одночасно з традиційними ринками виходимо на нові, наприклад, африканські країни імпортують згущене та сухе молоко. Отже кількісні втрати від закриття російського ринку ми відшкодували. Фінансово дещо програємо», — наголосив Микола Кваша.