• In English
 • Реформа Держстату: скорочено штат і зайві форми звітності
  опубліковано 05 жовтня 2015 року о 12:33

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прийняло рішення скоротити штат Державної служби статистики України (Держстату) на 20% до кінця року. Крім того, поетапно буде зменшено кількість обов’язкових статистичних звітів, які подають українські підприємства. Про це повідомила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України  Юлія Ковалів.

  Оптимізація штату Держстату є однією зі складових реформи, головна ціль якої – створення компактної й ефективної установи, яка працює на благо економіки, а не обтяжує бізнес. Нову штатну структуру служби статистики Міністерство вже затвердило. Протягом наступних двох місяців відомство має провести необхідні процедури щодо скорочення співробітників згідно з законодавством про працю. Процедура торкнеться, головним чином, окремих регіональних відділень. Кількість відокремлених підрозділів районного (міського) рівня до оптимізації штату складає 481, а після оптимізації - 275.

  «Для успішного проведення реформ необхідно зробити державні структури компактними та ефективними. Час, коли штати відомств безконтрольно розширювалися - закінчився. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в цьому є гарним прикладом для інших. Ми вже скоротили власний штат на 31%, а тепер прийшов час скорочувати штати інших відомств», - підкреслила Юлія Ковалів.

  Крім того, Міністерство почало скорочувати форми подачі статистики, які є обов’язковими для підприємств. Так, з наявних сьогодні 155 форм, вже скорочено 15. «Надалі ми плануємо скоротити максимальну кількість форм. Перший пакет – це ті форми статистики, які Держстат може скоротити самостійно, без  внесення змін у законодавство. На наступних етапах ми оптимізуємо звітність, що дозволить зменшити адміністративне навантаження на бізнес та підвищить якість статистичних даних», - додала Перший заступник Міністра.

  Державна служба статистики України є уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики. Серед завдань відомства - затвердження статистичної методології та звітно-статистичної інформації, формування інформаційної бази для прогнозування та аналізу тенденцій соціально-економічного розвитку, складання національних рахунків і т.д.