• In English
 • Арсеній Яценюк звернувся до голів міст, ОДА та РДА забезпечити підготовку шкіл до зими
  опубліковано 04 жовтня 2015 року о 15:10

  Місцеві бюджети отримали додатково 40% доходів завдяки децентралізації. Частину цих коштів необхідно направити на ремонт шкіл і підготовку їх до зими. Про це сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 4 жовтня

  Арсеній Яценюк зазначив, що кілька днів тому зустрівся з 22-ма директорами київських шкіл, які перемогли у відкритому конкурсі на посади: «Вони не призначені зверху, а цих людей обрали на відкритому прозорому конкурсі. Це неймовірно талановиті директори, в яких світяться очі, в яких є інша візія побудови системи середньої освіти, які дуже переживають за свою справу і які хочуть, щоби система середньої освіти в країні стала основою для інтелектуальної, розвиненої і сильної української нації».

  Зустріч, зазначив він, проходила в київській школі №148: «Вікна в школі – 50-річної давнини. Вони так і не поміняні. Спортивний зал – м'яко кажучи, бажає кращого. Інвентар і облаштування школи – далекі від високих стандартів».

  «Директор школи, якого щойно обрали на конкурсі, хоче, знає і може змінити школу і дати цим дітям найкраще навчання, яке тільки можливо. Так само і вчителі. Але цим людям треба допомогти, в першу чергу з боку місцевої влади», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Він звернувся до представників місцевої влади: «У місцевих бюджетах накопичені у кого десятки мільйонів, а в кого і сотні мільйонів коштів. Візьміть ті гроші, які ви отримали як додаткові доходи від децентралізації у вигляді 40% надходжень, - і потратьте на наших дітей».

  Арсеній Яценюк підкреслив, що міським головам, керівникам ОДА й РДА необхідно забезпечити підготовку шкіл до зими: «Почніть з малого. Там, де треба поміняти вікна й у вас є ресурс, - зробіть це. Де можна відремонтувати декілька класів, не за гроші батьків, а за гроші місцевого бюджету,- зробіть це. Тому що ви вкладаєте в найдорожче і найцінніше – в знання, науку для наших дітей».