• In English
 • Новий закон про освіту має передбачати більшу автономію для шкіл, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 04 жовтня 2015 року о 15:05

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до педагогів надавати свої пропозиції до законопроекту про освіту. Про це він сказав у «10 хвилинах» в неділю, 4 жовтня.

  «Прошу свої пропозиції надсилати персонально Міністру і персонально голові Комітету», - сказав Глава Уряду.

  Він підкреслив, що в рамках реформування середньої освіти вже напрацьовано низку пунктів, які будуть відображені в новому законі.

  «Треба переходити на обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах по всій Україні. Це вже зроблено в Києві, зараз проходить експеримент в Чернівцях. Ми це розповсюджуємо на всю Україну», - підкреслив Глава Уряду.

  Крім того, потрібно запровадити систему стимулів для вчителів: «Чим краще ти навчаєш дітей, чим кращі в тебе результати, тим вища в тебе заробітна платня. І це може стати частиною контракту між вчителем і школою».

  «Школа потребує більшої автономії. Менше тиску з боку органів влади і більше можливості для директора і для педагогічного колективу підбирати собі як тих людей, з ким вони хочуть працювати, так і мати можливість витрачати власні кошти на ті потреби, які вони вважають першочерговими», - підкреслив він.

  Арсеній Яценюк також наголосив на необхідності в наступному році розширювати програму інформатизації шкіл.