• In English
 • Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук відкрив всеукраїнські змагання вальників лісу та професійної майстерності
  опубліковано 02 жовтня 2015 року о 17:36

  2 жовтня 2015 року Голова Державного агентства лісових ресурсів Олександр Ковальчук взяв участь у відкритті фінальних змагань XVIII Всеукраїнського конкурсу-змагання вальників лісу та Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2015».

  Змагання відбуваються на території державного підприємства «Тетерівське лісове господарство», що на Київщині.

  У відкритті змагань також взяли участь Голова Бородянської РДА Олександр Янковий, Голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, Голова профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов’яз та інші.

  «Праця лісоруба надзвичайно складна. Незважаючи нінащо, лісозаготівельні бригади виконують свою роботу, яка за травмонебезпечністю прирівнюється до роботи у вугільній промисловості», - підкреслив Голова Держлісагентства.

  За словами Олександра Ковальчука, лише професіонали можуть досягти значних успіхів в своїй галузі, і від кваліфікації значною мірою залежить економічна ефективність результатів збору врожаю, вирощеного не одним поколінням лісівників.

  «Подібні змагання дають можливість обмінятися практичним досвідом з колегами, скласти серйозний іспит, захищаючи честь бути одним із кращих у професії», - зазначив Голова Держлісагентства.

  Олександр Ковальчук висловив впевненість, що українські лісоруби матимуть змогу гідно представити нашу державу на світовому чемпіонаті, який відбудеться в Польщі у 2016 році.

  Зазначимо, що 18 років поспіль на території Тетерівського лісового господарства традиційно проводиться чемпіонат лісорубів України. Вальники змагаються у п’яти конкурсних змаганнях: заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок та звалюванні дерев.

  У цьому році в змаганнях беруть участь 26 команд, у тому числі три з лісових коледжів – Лубенського, Малинського та Сторожинецького.

  У конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпулятора, який проходить паралельно, беруть участь 9 чоловік.