• In English
 • Заява Міністра інфраструктури Андрія Пивоварського стосовно запровадження санкцій проти російських авіакомпаній
  опубліковано 02 жовтня 2015 року о 14:35

  Моя сьогоднішня заява стосується запровадження санкцій проти російських авіакомпаній.

  Указом Президента було введено в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України про  застосування санкцій до низки російських авіакомпаній. У санаційному списку опинилися 29 російських авіакомпаній. 27 російських авіакомпаній – це авіакомпанії, які незаконно здійснювали польоти до окупованого Криму. 2 компанії українські, які були незаконно націоналізовані так званим урядом тимчасово окупованого Криму.

  Що означають санкції? Це повна заборона компаніям з санкційного переліку здійснювати польоти до міст України. Це заборона транзитних польотів російських авіакомпаній через територію України, які перевозять військове обладнання, військову живу силу та обладнання подвійного призначення.

  З початку 2015 року регулярні рейси до українських міст здійснювали 5 російських авіакомпаній, до санкційного списку потрапили 4 з них.

  За дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Державна авіаційна служба України поінформувала російські компанії з цього списку про те, що їм не буде видано дозволи на виконання рейсів в українські міста з 25 жовтня. Вжиті Державіаслужбою заходи передбачені міжурядовою угодою про повітряне сполучення між Україною та Росією. Ми маємо документальні підтвердження порушень з боку російських авіакомпаній і це є підставою для скасування дозволів на польоти. Це досить важливо для громадян України та експертної спільноти.

  Ще раз підкреслю, що українські санкції – це відповідь на порушення конкретними російськими авіакомпаніями норм двосторонньої міжурядової угоди. Ці авіакомпанії не дотримувалися вимог національного законодавства України і нехтували правилами міжнародних польотів, незважаючи на заборони здійснювали польоти до окупованого Криму, які закриті до польотів з 2014 року.

  Україна не будує залізну завісу між країнами. Це також важливо для розуміння. Мета санкцій -  це покарання порушників та посилення економічного тиску на ядерну державу, яка здійснила військову агресію проти України. Такі санкції проти РФ ввели країни-члени ЄС, США, Японія, Норвегія, Швейцарія та інші. Глобальне суспільство нас підтримує. Як і інші крани світу Україна готова понести  економічні втрати від такого рішення.

  Даний тиск, економічний в першу чергу, відчують авіакомпанії з РФ.

  Важливо дати деякі цифри. За 1 півріччя 2015 року пасажиропотік між двома країнами склав приблизно 657 тисяч. З них російські авіакомпанії перевезли в 2,5 рази більше, ніж українські. Російські перевізники, які потрапили в санкційний список, перевезли 431 тисячу. Значна частина цього пасажиропотоку – була транзитна. Тобто транзитні пасажири тепер зможуть скористатися транзитними можливостями інших хабів, які є в Європі. Тобто для транзитних українських пасажирів ця втрата не буде відчутною.

  У той же самий час Російська Федерація зробила невмотивовану зворотну реакцію. Ряд українських перевізників отримали повідомлення від російського аналога державіаслужби про те, що  з 25 жовтня їм буде заборонено літати до міст Російської Федерації. Така заборона РФ є абсолютно безпідставною, і йде в розріз з двосторонньою угодою, яка підписана між Україною та Росією. Згідно з міжурядовою угодою щодо повітряного сполучення немає жодних обмежень між країнами на польот. Всі російські авіакомпанії історично отримали стільки дозволів, стільки напрямків - скільки вони хотіли. Але зважаючи на те, що деякі російські авіакомпанії порушили заборону на польоти до окупованого Криму, Україна ввела заборону, як-то передбачається двосторонньою угодою.

  Російська Федерація вирішила ввести альтернативну якусь заборону. На підставі чого – наразі не зрозуміло.

  Державіаслужба України надіслала вчора лист до російської авіаслужби із запитанням:  на якій підставі РФ ввела обмеження щодо польотів українських авіакомпаній та хто конкретно з українських авіакомпаній потрапив в цей список. Маємо надію до кінця дня отримати відповідь.

  Україна буде захищати всіма можливими методами економічні інтереси українських авіаперевізників. Ми ввели заборону через те, що російські авіаперевізники порушували українське законодавство, порушували двосторонню угоду. Українські авіаперевізники – не порушували двосторонню угоду.

  Міжурядові питання в авіаційній сфері ми продовжимо вирішувати на дипломатичному рівні через МЗС. Україна буде чітко дотримуватися всіх взятих на себе міжнародних зобов’язань, двосторонньої угоди і буде наполягати на виконанні РФ міжнародного права та двосторонньої угоди.