• In English
 • Міноборони: "Платинові хвилини" та "золоті години" Воєнно-медичної доктрини
  опубліковано 01 жовтня 2015 року о 18:29

  На підставі Воєнної доктрини, нещодавно затвердженої Указом Президента України, сьогодні сформовано воєнно-медичну доктрину. Про це сьогодні, 1 жовтня, повідомив заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв в Будинку Уряду під час брифінгу щодо медичного забезпечення Збройних Сил України.

  У брифінгу також взяли участь директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій Верба та керівник волонтерського проекту “Е-Здоров’я” Михайло Лопатін.

  Зважаючи на те, що Українська армія будується за стандартами НАТО, Міноборони спільно з комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, експертним середовищем, волонтерами, військовими медиками, які оперували поранених в польових умовах та шпиталях, побудували нову систему, нове бачення і нову стратегію розвитку військової медицини, яка знайшла своє відображення у принципово новому документі – воєнно-медичній доктрині, – зазначив Юрій Гусєв.

  За його словами, нині проект воєнно-медичної доктрини перебуває на розгляді в Кабінеті Міністрів України. Відповідно до цього документу, вперше запроваджуються натовські принципи надання медичної допомоги. Зокрема, принцип “платинової хвилини”, коли протягом перших десяти хвилин після отримання поранення або травми військовослужбовець має отримати першу медичну допомогу або ж надати її собі самому. Протягом “золотої години” буде забезпечено евакуацію пораненого з місця події до найближчого медичного закладу, і протягом подальших шести годин – доставку до стаціонарного шпиталю в тилу для надання усієї необхідної медичної допомоги.

  «Також, на виконання рішення РНБО, створено військово-цивільний штаб медичної допомоги, який маю честь очолювати і куди увійшли представники всіх центральних органів виконавчої влади, які беруть участь в проведенні антитерористичної операції – Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, ДПСУ, Мінохорони здоров’я тощо», – поінформував заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв.

  Як він підкреслив, сьогодні цей штаб працює в цілодобовому режимі, приймаючи інформацію про санітарні та безповоротні втрати в секторах проведення АТО, та створює платформу для координації зусиль органів влади та військових підрозділів задля найшвидшої евакуації поранених та надання їм необхідної медичної допомоги.