• In English
 • Підписано Спільну заяву між міністерствами України та Японії щодо співробітництва в галузі енергетики
  опубліковано 01 жовтня 2015 року о 18:14

   

  Сьогодні, 1 жовтня 2015 року, відбувся другий українсько-японський семінар з питань енергетичної безпеки. Перший семінар було проведено 3 лютого 2015 року.

  Захід відкрив промовою Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин. Міністр  наголосив, що Україна та Японія мають багато спільного, зокрема, обом країнам довелося здійснювати ліквідацію наслідків ядерних катастроф. Серед спільних рис – значна частка виробництва електроенергії атомними електростанціями, а також імпорт енергоносіїв. Тому Міністр наголосив на цінності досвіду Японії з питань енергетичної безпеки та подякував за інтерес до енергетичної галузі України та підтримку у впровадженні нових проектів.

  З вітальним словом виступив віце-міністр економіки, торгівлі і промисловості Японії Шігекі Іваі, а також Посол Японії в Україні Шігекі Сумі.

  Міністру В. Демчишину було вручено «Майстер план» (Стратегічний план реформування енергетичної галузі України), який розроблений Японським інститутом енергетичної економіки (IEEJ). Протягом заходу також була підписана Спільна заява між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Міністерством економіки, торгівлі та промисловості Японії щодо співробітництва в галузі енергетики. У ній визначено ключові стратегічні вектори співробітництва між двома відомствами.

  Під час семінару виступили українські та японські експерти, зокрема начальник управління європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Михайло Бно-Айріян, заступник начальника управління стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики – начальник відділу взаємодії з міжнародними фінансовими організаціям Віталій Кушніров, представник ПАТ «Центренерго» Владислав Сагір. Від Інституту вугільних енерготехнологій НАН України свої напрацювання презентував Микола Чернявський.

  Завдяки семінару відбувся обмін досвідом в енергетичній сфері між двома державами.

  На завершення заходу представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України подякували японській стороні, зокрема Японському інституту енергетичної економіки (IEEJ), Японському центру вугільної промисловості (JCoal), Організації розвитку нових енергетичних технологій (NEDO) та Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA), за сприяння в організації даного заходу та визначення ключових пріоритетів, у тому числі й інвестиційних, щодо подальшого співробітництва між двома країнами.