• In English
 • В Національному університеті оборони проходять навчальні заняття з військово-прикладного плавання та Курсу витримки і виживання
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 16:41

  Досвід АТО показав, що військові завжди мають бути готовими до екстремальних ситуацій: в польових умовах добути питну воду, їжу, облаштувати тимчасове укриття. Враховуюче це, в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського для слухачів запроваджено комплексні заняття з військово-прикладного плавання, а також Курс витримки та виживання.

  Під час занять офіцери повинні навчитися швидко адаптуватися до води, плисти за допомогою військового спорядження та підручних засобів, а також в обмундируванні зі зброєю, здійснювати переправи у складі підрозділу, пройти легководолазну підготовку, вміти надавати першу медичну допомогу. Крім того, слухачі долають водні перешкоди: на плоту переправляють пораненого товариша з одного берега на інший, проходять шестикілометрову дорогу виживання через ліс та болото, мають навчитися облаштувати тимчасову польову базу, встигнувши все це зробити за певний час.

  «Такі 6-годинні навчальні заняття проводяться двічі на рік. Їх діапазон постійно розширюється. Заплановано додати ще декілька випробувань, а саме – форсування водних перешкод вночі, десантування на воду з малих висот. Для цього ми встановили 8-метрову вишку і в жовтні цього року буде перше показове заняття», – підкреслює начальник навчально-наукового центру фізичної підготовки та спортивно-оздоровчих технологій полковник Олександр Петрачков. 

  Курс військово-прикладного плавання та виживання розрахований на слухачів оперативно-тактичного рівня, і як майбутні командири, отримані знання та навички вони повинні донести до своїх підлеглих у військах.   

  «Аналіз проведення антитерористичної операції показав, що військовослужбовці не завжди готові до дій в особливих та екстремальних умовах. Очевидно, що не треновані люди гинуть набагато частіше. Тому ми проводимо Курс виживання для наших слухачів. Керівництво університету приділяє велику увагу таким заняттям, тому що від цього залежить життя людей. Підготовлені самі, вони навчать підлеглих, і ми зменшимо втрати. Тож, якщо це допоможе навіть одній людини, такі заняття потрібно проводити», – наголошує начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Василь Телелим.

  Нині Курс військово-прикладного плавання та виживання розрахований лише на слухачів. Проте в найближчому майбутньому на водно-спортивній базі університету проходити таку тактико-спеціальну та психологічну підготовку зможуть представники всіх силових структур.