• In English
 • У столиці перейменовано 25 вулиць, назви яких пов'язані з тоталітарним комуністичним режимом
  опубліковано 30 вересня 2015 року о 14:09

  У столиці триває активна робота міської влади щодо виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Так, за інформацією Департаменту суспільних комунікацій КМДА, протягом 2014-2015 років згідно з рішенням Київської міської ради перейменовано 25 вулиць, назви яких пов’язані з тоталітарним комуністичним режимом.

  Зокрема, станом на 29 вересня ухвалено й оприлюднено рішення Київської міської ради, у якому йдеться, що вулицю Горького перейменовано на вулицю Антоновича, вулицю Червоноармійську на вулицю Велику Васильківську, провулок Чекістів на провулок Костя Гордієнка, вулицю Аніщенка на вулицю Левандовську, вулицю Вєтрова на вулицю Назарівську, вулицю Воровського на вулицю Бульварно-Кудрявську, вулицю Димитрова на вулицю Ділову, вулицю Іванова Андрія - на Бутишев провулок, площу Фрунзе на площу Петропавлівську, вулицю Івана Клименка – на вулицю Преображенську.

  Окрім того, згідно з рішенням Київської міської ради, вулицю Фрунзе перейменовано на вулицю Кирилівську, вулицю Смірнова-Ласточкіна на Вознесенський узвіз, вулицю Академіка Шліхтера на вулицю Вифлеємську, вулицю Артема на вулицю Січових Стрільців, вулицю Криленкана вулицю Олексія Береста, вулицю Крупськуна вулицю Павла Чубинського, вулицю Ленінськуна вулицю Петра Дорошенка, вулицю Горькогона вулицю Анатолія Лупиноса, вулицю Чапаєвана вулицю В’ячеслава Липинського, вулицю Щорса на вулицю Євгена Коновальця, вулицю Юрія Коцюбинського на вулицю Володимира Винниченка, площу Дзержинського на Либідську площу, провулок Чеслава Бєлінськогона провулок Алли Горської, проспект 40-річчя Жовтняна Голосіївський проспект.

  На пленарному засіданні Київської міської ради також ухвалено рішення про перейменування вулиці Панфіловців на вулицю Добровольчих батальйонів, але це рішення ще не набрало чинності.

  Також відбулися громадські обговорення та в установленому порядку погоджуються відповідні проекти рішень Київської міської ради стосовно перейменування ще 51 вулиці.

  На сьогодні триває громадське обговорення перейменування 78 вулиць столиці. Взяти участь в обговоренні можна на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації, а саме у рубриці «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» за посиланням: http://projects.kievcity.gov.ua