• In English
 • ДАБІ веде підготовчу роботу щодо створення консультаційних центрів у районних містах кожної області
  опубліковано 29 вересня 2015 року о 16:16

  29 вересня Громадська рада при Державній архітектурно-будівельній інспекції України схвалила пропозицію ДАБІ створити у всіх регіонах України консультаційні центри, які консультуватимуть громадян щодо заповнення дозвільної документації у сфері будівництва. Запропоновано відкриття щонайменше двох таких центрів у кожній області. Причому вони будуть розташовані в містах, які віддалені від обласного центру.

  З 2011 року в Україні діє декларативний принцип реєстрації дозвільних документів. Але досі ДАБІ зіштовхується з низкою проблем щодо заповнення громадянами та підприємцями декларацій про початок виконання будівельних робіт та про готовність об’єкта до експлуатації.

  Сьогодні фахівці Інспекції надають консультації громадянам в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПи). Але вони не можуть охопити усіх бажаючих отримати відповідну послугу. Адже мешканцям віддалених від обласного міста населених пунктів важко дістатися до ЦНАПу. Тому Держархбудінспекція вирішила наблизити консультаційний сервіс до людей.

  Подібний експеримент в рамках Київської області дав позитивний результат - кількість відмов у реєстрації дозвільних документів скоротилась на 63%.

  У консультаційних центрах громадяни зможуть отримати усю необхідну інформацію щодо діяльності ДАБІ, роз’яснення стосовно заповнення дозвільних документів у сфері будівництва, інформацію про реалізацію положень так званої «будівельної амністії». Також фахівці Інспекції проконсультують громадян щодо порядку звернень до Держархбудінспекцій для ініціювання перевірок проблемних будівництв.

  Відкриття консультаційних центрів в районних містах створить додатковий сервіс для громадян, дасть можливість людям будувати чесно й законно та сприятиме зниженню рівня соціальної напруги в суспільстві.

  Сьогодні Інспекція проводить підготовчу роботу по створенню вказаних центрів. Проте мешканці Херсонської та Чернігівської областей вже можуть отримати консультацію у консультативних центрах свого регіону.

  В Херсонській області вони працюють у м. Нова Каховка (проспект Дніпровський, 23) та у м. Скадовськ (вулиця Комунарів, 66) щовівторка з 9 до 11.00.

  В Чернігівській області консультаційні центри відкрились у містах Прилуки (вул. Незалежності, 82, каб. 9, прийом щочетверга з 9 до 17.00), Бахмач (вул. Першотравнева, 36, прийом по понеділках з 9 до 17.00), Новгород-Сіверський (вул. Карла Маркса, 6, прийом щосереди з 9 до 17.00).