• In English
 • Арсеній Яценюк та Павло Петренко в Харкові презентували новий сервіс Мін'юсту з видачі свідоцтв про народження у пологових будинках
  опубліковано 26 вересня 2015 року о 13:06

  У суботу, 26 вересня, в Харкові Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та Міністр юстиції України Павло Петренко презентували новий сервіс Мін’юсту, який дає змогу отримати свідоцтво про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку.

  Пологове відділення Обласної клінічної лікарні - центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стало першим в Харкові, де запрацювала така ініціатива. Тепер  свідоцтва про народження видаються матерям максимум за 24 години.

  Арсеній Яценюк вручив свідоцтва про народження молодим мамам та привітав: «Бажаю, щоб ваші діти росли здорові й щасливі».

  «Найбільш важливе, що є в країні, - це наші діти», - додав він.

  Павло Петренко зазначив, що раніше отримання свідоцтва про народження було складною процедурою, «коли протягом місяця після народження дитини батьку або мамі необхідно було декілька разів сходити в РАЦС, подати купу різних заяв і довідок».

  Міністр юстиції нагадав, що з ініціативи Міністерства по країні працюють он-лайн-сервіси з реєстрації шлюбу, і всі десять РАЦСів Харкова вже надають такі послуги. Він зазначив, що одна з пар, яка сьогодні отримувала свідоцтво про народження дитини, якраз скористалася послугою з реєстрації шлюбу через Інтернет.

  Загалом  на сьогодні по всій країні в режимі он-лайн працюють 115 РАЦСів. Їх послугами вже скористалися близько 1000 українців. А отримати свідоцтво про народження дитини можна у 13 пологових  у Львові, Харкові, Одесі, Хмельницькому, Херсоні та Івано-Франківську.