• In English
 • В`ячеслав Кириленко: При реалізації Стратегії реформування української культури будуть здійснені секторальні реформи, які забезпечать якісні зміни
  опубліковано 25 вересня 2015 року о 17:31

  25 вересня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка відбулося засідання колегії Міністерства культури. У засіданні колегії взяли участь заступники Міністра культури, керівники підрозділів апарату та керівник Програми ЄС – Східного партнерства «Культура 2015-2018» Террі Сандел.

  Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури В’ячеслав Кириленко у доповіді дав детальну оцінку стану підготовки нових законопроектів та нормативно-правових актів по кожному з напрямків діяльності Міністерства культури. Він наголосив на необхідності інтенсифікації підготовки конкретного Плану першочергових заходів з реформування сфери культури.

  «Ми рухаємось до фінального етапу ухвалення Довгострокової стратегії реформування української культури. Але, крім цього проекту, у нас має бути значно більше конкретних напрацювань щодо розвитку окремих сфер культури. Коли розпочнеться реалізація Стратегії ми маємо запроваджувати секторальні реформи, розробляти та подавати на розгляд відповідні законопроекти. Наприклад, дуже складна ділянка діяльності Міністерства культури – охорона культурної спадщини. Нова редакція закону «Про охорону культурної спадщини» має повністю викорінити потенційно корупціогеннічинники: перевести документообіг та  надання дозволів і погоджень в електронний формат, а також максимально спростити  ці процеси та забезпечити їх дерегуляцію та децентралізацію. Це стосується і розробки інших законопроектів. Даю доручення в найкоротші терміни надати мені результати усіх напрацювань,» — сказав В’ячеслав Кириленко.

  За результатами обговорення колегією було прийнято рішення у тижневий термін подати на затвердження Віце-прем’єр-міністру – Міністру культури проект Довгострокової стратегії реформування української культури та у місячний термін та подати на затвердження Віце-прем’єр-міністру – Міністру культури План першочергових заходів з реформування культури, який передбачатиме створення відповідних секторальних робочих груп з розробки проектів законів, інших нормативно-правових актів, а також перелік таких проектів і конкретних практичних заходів, реалізація яких забезпечить якісні зміни у сфері культури. У Плані першочергових заходів мають бути вказані конкретні строки виконання та відповідальних виконавців.

  Також, на засіданні колегії був затверджений План роботи Міністерства культури на IV квартал 2015 року та схвалена і рекомендована до реалізації Програма виробництва та розповсюдження національних фільмів на 2015/2016 роки.