• In English
 • Наталія Микольська взяла участь у ІІ Міжнародному форумі "Україна - ЄС"
  опубліковано 25 вересня 2015 року о 17:54

  Україна має перспективи переорієнтуватися на експорт товарів з високою доданою вартістю, зазначила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська під час свого виступу на ІІ Міжнародному форумі  «Україна - ЄС». Так, вже зараз в Україні виробляються автозапчастини для західних автомобільних гігантів, - додала вона.

  «Також важливим є збільшення експорту товарів та послуг малого і середнього бізнесу. Європейські контрагенти звикли працювати з малим і середнім бізнесом, це досить типова форма бізнесу для Європи», - підкреслила Торговий представник України. У цьому контексті Наталія Микольська відзначила необхідність посилення ролі спеціалізованих індустріальних асоціацій, оскільки саме вони можуть стати локомотивом збільшення експорту.

  Під час форуму було зазначено, що з об’єктивних причин у поточному році спостерігається падіння експорту до держав членів ЄС, експорт товарів зменшився на 35,6% (або на 3 млрд. 356,2 млн. дол.) у порівнянні з січнем-червнем 2014 року і складає 6 млрд. 62,8 млн. дол.).

  Однак, порівняно з іншими торговельними партнерами, падіння експорту товарів до ЄС є не таким відчутним, наприклад, падіння експорту товарів до РФ склало 59,4% (до країн СНД – 54,0%). Водночас ЄС є найбільшим торговельним партнером України з питомою вагою у зовнішньоторговельному обігу товарів України за січень-червень 2015 року 37,6%.

  Серед причин падіння експорту в ЄС: передусім, зовнішня агресія на сході держави, чим завдано значного удару українській економіці. Крім того, на зміни у традиційних товаропотоках вплинула цінова кон’юнктура на ряд товарів, а також суттєве підвищення ризиків для економічних операторів держав-членів ЄС, що, у свою чергу, вимагає більш затратних схем гарантування при залученні обігових коштів. Серед причин можна, також, зазначити певний загальний стан у фінансово-економічному розвитку ЄС (криза в Греції та зменшення купівельної спроможності євро); ембарго РФ щодо імпорту певних продовольчих товарів, що спричинило збільшення пропозиції продукції виробленої державами членами Євросоюзу на внутрішньому ринку ЄС та автоматично знизило попит на імпорт, у тому числі й український.

  У той же час, автономні преференції ЄС дозволили уповільнити та відтягнути падіння експорту до ЄС на фоні загального падіння експорту яке розпочалося ще у 2013 році.

  Торговий представник України Наталія Микольська у своєму виступі сформулювала дії Уряду з підтримки країни у її європейських прагненнях – це  гармонізація вітчизняного законодавства, реалізація підготовчих заходів до зони вільної торгівлі з ЄС, подальша лібералізація торгівлі з ЄС, дискусії з ЄС щодо промислової політики та інформаційно-роз’яснювальна робота. Також Уряд займається посиленням контактів шляхом проведення форумів, залученням інвестицій та кредитів, поліпшенням інвестиційного клімату, розвитком кооперації з компаніями ЄС, створенням кращих практик.