• In English
 • Спрощено санітарний контроль на митниці
  опубліковано 25 вересня 2015 року о 14:30

  Державна санітарно-епідеміологічна служба України повідомляє про спрощення процедури проходження санітарного контролю на митниці. Зміни пов’язані із набуттям чинності закону, що вносить низку змін до законодавчих актів України щодо харчових продуктів. Упровадити спрощення процедури стало можливим завдяки тісній співпраці фахівців Держсанепідслужби, Держветфітослужби та ДФС України.

  Нині для проходження медико-санітарного контролю вантажів з харчовими продуктами в рамках Міжнародних медико-санітарних правил (ВООЗ, 2005 р.) не потрібно пред’являти висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

  «Як і у світі, в Україні відповідальність за якість продуктів покладено на виробника. Держава ж створює прості і зрозумілі правові рамки, дотримання яких забезпечить безпеку споживачеві, – зазначає очільник Держсанепідслужби України Святослав Протас. – Служба іде назустріч цивілізованому бізнесу і готова до партнерських відносин із виробниками».

  Держсанепідслужба повідомила свої підрозділи про зміни у законодавство інформаційним листом. Проте вже за кілька перших днів із набуттям чинності змін до законодавства з кількох регіонів відомство отримує скарги про неналежну організацію роботи.

  На підставі звернень, за невиконання службових обов’язків щодо організації діяльності з проведення санітарного контролю під час митного оформлення вантажів оголошено догану начальнику головного управління Держсанепідслужби України у Харківській області. Крім того, за неналежне виконання обов’язків з того самого питання попередили керівників Держсанепідслужби у Дніпропетровській та Житомирській областях.

  За фактами численних звернень до Держсанепідслужби буде проведене службове розслідування із залученням Ліги виробників харчових продуктів.

  Довідково

  Відповідно до змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з 20 вересня 2015 року дія цього Закону не поширюється на харчові продукти. Проте ця норма не стосується харчових продуктів, щодо яких проводяться санітарно-епідеміологічні розслідування захворювань, спричинених інфекційними хворобами, масовими неінфекційними захворюваннями, отруєннями та радіаційним ураженням людей.