• In English
 • Олексій Павленко: Наближення українського законодавства до норм ЄС – нові можливості для експорту агропродукції
  опубліковано 24 вересня 2015 року о 15:36

  "Підписання Угоди про асоціацію з ЄС означає для України вибір не лише європейських цінностей, але і європейських стандартів роботи в усіх сферах суспільного життя. Саме тому гармонізація вітчизняних нормативно-правових актів із європейськими нормами та практиками є одним із пріоритетних завдань Мінагрополітики. Це сприятиме розширенню торговельної співпраці між Україною та ЄС в агропромисловому комплексі" - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на Міжнародному юридичному форумі «Україна-ЄС».

  Значна кількість важливих нормативно-правових актів, що стосується аграрної галузі, уже прийнята. У рамках роботи над Єдиною комплексною стратегією розвитку сільського господарства та сільських територій в України 2015-2020 діяла робоча група "Наближення законодавства України в агропромисловому комплексі до законодавства ЄС". Нею було проаналізовано поточний стан законодавчої бази та визначено наступні необхідні кроки для приведення вітчизняного законодавства у відповідність з європейським.

  До переліку 16 пріоритетних законопроектів агропромислової сфери, які є першочерговими для розгляду на 3-ій сесії Верховної Ради України VIII скликання належать три євроінтеграційні законопроекти, що стосуються, зокрема вдосконалення умов реалізації права на видобування прісних вод; гармонізації законодавства у сфері насінництва та рослинництва та посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами. Робота над наближенням українського законодавства до норм ЄС триває.

  За 7 місяців 2015 року частка ЄС в загальній структурі зовнішньоторговельного обігу сільськогосподарської продукції України склала 30%.

  Зовнішньоторговельний обіг між Україною та країнами ЄС за вказаний період становить майже 3 млрд. дол. CША. Експорт української продукції до ЄС за звітний період становив близько 2 млрд. доларів США. Експорт вітчизняної продукції АПК до ЄС відбувається у рамках дії режиму автономних торговельних преференцій ЄС з травня 2014 р. Наразі за низкою товарних позицій, українська аграрна галузь уже вичерпала квоти, надані Європейським Союзом. Це ячмінна крупа та борошно, зерно зернових злаків; кукурудза; пшениця; м'ясо свійської птиці; яблучний та виноградний соки; мед.