• In English
 • У Національному університеті оборони України відбувся семінар в рамках Програми НАТО "Удосконалення військової освіти"
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 15:36

  На виконання Державної комплексної програми розвитку і реформування Збройних Сил України триває процес модернізації війська. Спільно із представниками НАТО в оборонному відомстві розроблено низку програм, які стосуються військової стандартизації, науки та освіти.

  Знаковим етапом цього процесу є участь нашої держави у Програмі НАТО “Удосконалення військової освіти” (DEEP), до якої Україна приєдналася в 2012 році.  Це одна з найбільших програм НАТО в історії взаємодії з країнами-партнерами. Так, лише у 2014 році відбулося 40 заходів, в яких взяли участь понад 30 експертів НАТО і 150 українських викладачів, які працювали з аудиторією у майже дві тисячі осіб.

  На сьогодні, окрім України, у Програмі беруть участь Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Великобританія, США. Метою Програми DEEP є налагодження зв’язку між освітянами країн – членів Альянсу і країн-партнерів, щоб удосконалити програми і методики навчання військових. Також вона допомагає покращити взаємодію і налагодити тіснішу співпрацю і діалог між представниками структур оборони і безпеки країн НАТО і держав-партнерів, що також сприяє збереженню регіональної стабільності через реалізацію багатонаціональних зусиль у сфері освіти і наукових досліджень.

  Одним з провідних учасників Програми DEEP є Національний університет оборони України імені Черняховського. Днями у вузі проведено  семінар з розвитку професійних навичок професорсько-викладацького складу щодо впровадження передових методів інноваційної освіти та підготовки.

  Експерти Об’єднаної школи з питань вивчення сучасних форм і методів бойових дій Об’єднаного штабного коледжу Національного університету оборони США поділилися з українськими колегами, науковими та науково-педагогічними працівниками університету напрацюваннями за наступними напрямами: інноваційні методики освіти та викладання; лідерство; теорія управління; психологічні, правові та практичні аспекти ведення бойових дій; військові стандарти НАТО; комунікаційні навички викладача тощо.

  «Впровадження у діяльність університету прогресивних форм навчання є одним із важливих завдань, які сьогодні вирішуються у стінах навчального закладу. Залучення до цього процесу великої кількості викладачів дасть нам змогу суттєво відкоригувати навчальний процес. Це стосується опанування нових методик, широкого використання як дистанційної, так і змішаної форми навчання», – повідомив заступник начальника університету з навчальної роботи полковник Сергій Салкуцан.

  У перспективі в рамках програми DEEP передбачається обмін слухачами та викладачами між національними університетами оборони України та Польщі.