• In English
 • Імплементація проекту COMUS дозволить реалізувати європейську практику використання культурної спадщини як інструменту соціоекономічного розвитку в українських містах, - Андрій Вітренко
  опубліковано 22 вересня 2015 року о 12:29

  Підписання Меморандуму про співпрацю між Україною та Європейським Союзом / Радою Європи в рамках імплементації проекту «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами» (COMUS) є важливим кроком  у справі інтеграції української культури  до європейського культурного простору. Про це на брифінгу заявив заступник Міністра культури України з європейської інтеграції Андрій Вітренко.

  «Основною метою Меморандуму є посилення значення культурної спадщини для соціально-економічного розвитку міста, соціальної згуртованості, демократичних процесів за часів кризи, формування спектру обов`язків, повноважень та відповідальності місцевої влади в процесі децентралізації в Україні, поширення досвіду розвитку європейських міст в Україні, посилення східноєвропейського регіонального партнерства» - відзначив Андрій Вітренко.

  Відповідно до Меморандуму про співпрацю, проект COMUS в Україні триватиме до червня 2017 року. Шляхом електронного голосування відповідно до поданих містами заявок для реалізації проекту COMUS було відібрано два пілотні міста – м. Жовква Львівської області та м. Луцьк.

  «Оскільки Азербайджан переглядає свою політику щодо ініціативи ЄС «Східне партнерство», Україні було надано можливість обрати третє пілотне місто задля реалізації проекту COMUS. Найближчим часом відбудеться відбір цього міста відповідно до поданих містами України заявок та буде розпочато роботу щодо його найшвидшого залучення до реалізації проекту» - наголосив заступник Міністра культури.

  Кінцевою метою проекту COMUS стане розробка двох видів документів для кожного з пілотних міст для загального розвитку та залучення інвестицій. Перший – Towns Reference Plans – націлений на визначення динаміки реабілітації об’єктів спадщини в контексті загальної стратегії розвитку міста. Другий – Heritage Rehabilitation projects  міститиме проекти реабілітації самих об’єктів спадщини з описом практичних заходів щодо цільових об’єктів.

  «Завдяки реалізації проекту COMUS в Україні для нас відкриваються можливості залучення досвіду європейських партнерів, що мають напрацювання у використанні культурної спадщини як вагомого інструменту соціоекономічного розвитку для українських малих та середніх міст» - підсумував Андрій Вітренко.

  Довідково

  Спільний проект Ради Європи і Європейської Комісії “Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами” (проект COMUS) реалізується в Україні з 1 січня 2015 року, як і в інших країнах-учасницях ініціативи ЄС «Східне партнерство».

  Проектом передбачено сприяння національним і місцевим органам влади за активної участі місцевої громади у розробці інноваційних моделей розвитку малих і середніх історичних міст та околиць шляхом пристосування об’єктів культурної спадщини до сучасних потреб, реабілітації традиційного містобудівного середовища, розширення діапазону можливостей його конструктивного використання. Культурна спадщина у цьому контексті розглядається не стільки як самоцінність, скільки як ресурс розвитку малих і середніх міст, чинник конкурентоздатності і соціо-економічного розвитку.

  Меморандум про взаєморозуміння між Україною та ЄС/РЄ щодо реалізації проекту COMUS було підписано 18 вересня цього року в рамках візиту української делегації на чолі із заступником Міністра культури України – керівником апарату Ю.П. Зубком до м. Тбілісі (Грузія) під час  зустрічі, присвяченій впровадженню програми «Культура і креативність» ініціативи ЄС «Східне партнерство» та основної фази проекту COMUS.