• In English
 • На Південно-Українську АЕС надійшли перші модулі для нового конденсатора блока №2
  опубліковано 18 вересня 2015 року о 17:16

  17 вересня на майданчик Південно-Української АЕС прибули перші два модулі нового конденсатора турбіни другого енергоблока. Габаритне обладнання (довжина кожного модуля - 9 метрів, вага - 30 тонн) доставлене залізничним транспортом. Для організації процесу транспортування на АЕС був виготовлений спеціальний макет, який залізничною платформою був провезений шляхом прямування вантажу. Цей макет було використано і для практичної покрокової розробки схеми установки нового обладнання в машинній залі першої черги АЕС.

  Заміна конденсатора атомного блока для українських атомних станцій - робота унікальна, до цього на вітчизняних АЕС вона не виконувалась. На південно-українському майданчику, де конденсатори турбін працюють у значно тяжчих умовах в порівнянні з іншими станціями, ця необхідність назріла давно. Об'єктивною причиною такої ситуації є підвищений солевміст Ташлицького ставу-охолоджувача, який призводить до пошкодження охолоджуючих трубок, утворення присосів сирої води, погіршення водно-хімічного режиму та зрештою - до зниження ККД енергоблоків.

  «Кардинальною відмінністю нового конденсатора є матеріал, з якого виготовлено його трубний апарат, - замість мідно-нікелевого сплаву тут використана нержавіюча сталь, - пояснює заступник головного інженера ВП ЮУАЕС з ремонту Анатолій Ілатовський. - Таке вдосконалення забезпечить роботу енергоблоку №2 протягом продовженого терміну експлуатації». 

  Виробник нового обладнання - ПАТ «Турбоатом». Роботи з демонтажу старих модулів і монтажу нових доручено фахівцям ТОВ «ЮТЕМ-Інжиніринг». У процесі нинішнього планово-попереджувального ремонту буде замінено один з двох рядів конденсатора - ряд Б (у кожному ряду - 24 модулі, об'єднані в 3 корпуси).

  Інформація про ВП ПУАЕС

  ЮУАЕС – основа Південно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Південно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

  У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 515 млрд. кВт•год. електричної енергії.