• In English
 • Арсеній Яценюк: Сподіваюся на чітку позицію західних партнерів щодо недопущення Nord Stream-2
  опубліковано 18 вересня 2015 року о 15:39

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сподівається на дуже чітку позицію Європейської комісії і країн-членів ЄС щодо недопущення реалізації антиєвропейського і антиукраїнського проекту «Північний потік-2». Про це Глава Уряду заявив на засіданні Верховної Ради України в п’ятницю, 18 вересня.

  «Північний потік-2 - це класичний антиєвропейський і антиукраїнський проект», - наголосив він.

  «Якщо Росія з окремими західними компаніями побудує Північний потік-2, то це означає, що Росія доб'ється своєї цілі і повністю позбавить Україну послуг по транзитуванню природного газу до країн-членів Європейського Союзу», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Він наголосив, що загальний обсяг доходів України по чинному транзитному контракту, «який повинен був бути набагато більший», - 2 мільярда доларів США на рік.

  Арсеній Яценюк зазначив, що Росія із окремими західними компаніями «хоче відключити прямий безпечний і дешевий газовий потік на Європейський Союз і позбавити 2 мільярдів доларів Україну»

  Збитки від цього понесе не тільки Україна, зазначив він. На нещодавній зустрічі з Прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, нагадав Арсеній Яценюк, «Словаччина зробила таку саму жорстку заяву, тому що будівництво другої гілки Південного потоку позбавляє Словаччину доходів у 800 мільйонів доларів».

  «Якщо десь втрачається майже 3 мільярда доларів США, то в мене питання, хто їх заробляє?» - сказав Арсеній Яценюк.

  «Сподіваюся на дуже чітку позицію наших західних партнерів, в першу чергу Європейської комісії і країн-членів Європейського Союзу щодо недопущення реалізації Російською Федерацією плану по позбавленню України транзитного потенціалу і по позбавленню України мільярдів доларів», - підкреслив Глава Уряду.