• In English
 • Реформи в Міністерстві оборони спрямовані на досягнення критеріїв для майбутнього членства України в НАТО
  опубліковано 18 вересня 2015 року о 09:26

  “Нинішня співпраця України з НАТО, на відміну від попередніх періодів, має зовсім інший характер”. На цьому сьогодні, 17 вересня, наголосив заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

  За його словами, відносини України та Північноатлантичного альянсу визначаються Хартією про особливе партнерство між Україною та НАТО. З початком збройної агресії проти України це стратегічне партнерство набуло особливого значення для нашої держави. З прийняттям нової Стратегії національної безпеки і ухваленням нової Воєнної доктрини були визначені всі напрями реформування сектору безпеки і оборони, в тому числі Збройних Сил України.

  «Усі заходи, що зараз тривають у Міністерстві оборони України, порівнюються з тим, наскільки це відповідає критеріям майбутнього членства України в Північноатлантичному альянсі», – підкреслив він.

  Говорячи про запровадження і розвиток спільних проектів з НАТО, Ігор Долгов зауважив, що цей напрям буде значно посилено під час візиту в Україну Генерального секретаря Альянсу Йєнса Столтенберга.

  Зокрема, планується дати поштовх двом новим програмам співробітництва – проектам в галузі розмінування, а також розвитку спроможностей української сторони у сфері стратегічних комунікацій.

  Крім того, передбачається підписання Угоди між Альянсом та Кабінетом Міністрів України про відкриття в Україні представництва НАТО. Цей документ зафіксує статус дипломатичного представництва у нашій державі.

  «Це дасть змогу, в тому числі, значно спростити формальні процедури взаємодії за окремими проектами», – сказав Ігор Долгов.