• In English
 • Ксенія Ляпіна: Для здійснення швидких реформ нам потрібні єдність та критичний розум
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 19:43

  17 вересня 2015 року Голова ДРС Ксенія Ляпіна взяла участь у панельній дискусії «Потреби МСП: дерегуляція чи ефективне регулювання, яка відбулася у рамках Національної конференції «Майбутнє МСП в Україні: Співвідповідальність. Комунікація. Розвиток». Серед присутніх: представники центральних органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, народні депутати України.

  У зв’язку з підготовкою до парламентських слухань з питань розвитку малого і середнього підприємництва в Україні учасники обговорили можливості впровадження моделі взаємодії влади і бізнесу, за якої буде сформовано сприятливий бізнес-клімат та створено умови для відновлення національної економіки. Такі слухання в Україні відбудуться 30 вересня цього року, вперше за останні 12 років.  За результатами конференції буде ухвалено резолюцію, яку буде надіслано до ВРУ для врахування під час підготовки слухань.

  Зі вступним словом до учасників звернувся заступник директора Офісу економічного зростання USAID в Україні, Білорусі, Молдові та Кіпрі Майкл Торреано та координатор проектів в Україні Центру міжнародного приватного підприємництва (СIPE-ВашингтонЕмілія Багірова, технічний радник Проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада» Любомир Чорній.

  У дискусійні панелі, яка була присвячена темі дерегуляції та можливості розробки нової стратегії законодавчих змін в інтересах розвитку МСП в Україні, взяли участь: народний депутат України Сергій Кіраль, Керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ярослав Желєзняк та експерт громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» Ростистав Лукач. З презентаціями виступили Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна та експерт Центру громадської експертизи Наталія Балдич .

  «Жодна країна не відносилась до дерегуляції як до повного знищення законодавства та анархії. Дерегуляція – це усунення зайвих бар’єрів для ведення бізнесу. Тобто потрібно прибирати зайві регуляції, які не відповідають базовим принципам. Для здійснення швидких реформ нам потрібні єдність та критичний розум», - зазначила Ксенія Ляпіна.

  Крім того, коментуючи податкову реформу, Голова ДРС процитувала пораду відомого американського економіста Артура Лаффера, автора теорії залежності державних доходів від середнього рівня податкових ставок у країні («крива Лаффера»), який сказав, що ми повинні робити те, що робили багаті країни тоді, коли були бідними.

  Також Ксенія Ляпіна звернулася із проханням до аудиторії конференції із закликом підтримати на сайті Президента України  е-петицію з проханням зберегти спрощену систему оподаткування.

  «Закликаю всіх зареєструватися та підписати петицію. Давайте спочатку реформуємо загальну систему, зробимо її гармонійною, тільки тоді будемо казати про ліквідацію. Навіщо чіпати те, що добре працює», – заявила вона.

  Організатором конференції виступив Проект USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE).