• In English
 • Юлія Ковалів: У питанні соціальної відповідальності бізнесу треба переходити від примусу до діалогу
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 17:26

  Діалог між бізнесом і державою є запорукою успішних економічних реформ. Примус не може бути основою для партнерства, особливо у такому важливому питанні, як соціальна відповідальність. Про це заявила Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів під час відкриття семінару для представників української влади щодо Настанов Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) для мультинаціональних підприємств.

  Під час семінару, в якому взяли участь представники української влади й урядовці країн-членів ОЕСР, розглядалися урядові зобов’язання в рамках приєднання України до Декларації ОЕСР про міжнародні інвестиції та мультинаціональні підприємства. Керівні принципи ОЕСР є дієвим засобом заохочення соціальної відповідальності бізнесу. Зокрема, вони містять рекомендації у таких питаннях, як розкриття особистої інформації, трудові відносини, боротьба з хабарництвом, права людини, захист інтересів споживачів, дослідження та розробки, розвиток конкуренції та оподаткування.

  «У відносинах із бізнесом ми переходимо від нав’язування до діалогу. Але примус не сприяє бізнесу та інвестиціям, тому ми наслідуємо міжнародну практику стимулювання і заохочення соціальних проектів. І Настанови ОЕСР закладають основу для такого діалогу бізнесу і держави», - підкреслила Юлія Ковалів.

  Учасники семінару обговорили конкретні кроки з метою покращення інвестиційного клімату України, а також реалізацію проекту Стратегії секторної конкурентоспроможності для України - Фаза ІІІ», що фінансується ЄС спільно з Урядом Швеції. Уряди, які приєднуються до Декларації, в тому числі Уряд України, повинні створити Національні координаційні бюро (НКБ) для того, щоб заохочувати та допомагати у реалізації політики соціальної відповідальності ведення бізнесу.

  «Приєднання до Декларації та виконання Настанов ОЕСР для мультинаціональних підприємств сприятиме покращенню бізнес-клімату в Україні і залученню якісних інвестицій», - відзначив директор департаменту залучення інвестицій Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Віктор Марченко.

  Семінар був організований Мінекономрозвитку за підтримки Організації економічного співробітництва і розвитку, що є одним із найбільших донорів України.

  «Ми отримуємо технічну допомогу у вигляді експертизи і досвіду, якого ще немає просто на українському ринку. Семінар щодо Настанов ОЕСР – лише один із низки заходів, які відбуваються в рамках отримання технічної допомоги. Департамент координації міжнародних програм Мінекономрозвитку як ключовий координатор донорської допомоги з боку України підтримує активний діалог із міжнародними організаціями для того, щоб забезпечити максимальне сприяння проведенню реформ. Варто наголосити, що втілення Урядом України Настанов щодо соціальної відповідальності бізнесу стане також додатковим стимулом збільшення обсягів донорської допомоги зі сторони країн-членів ОЕСР», - підкреслила директор департаменту координації міжнародних програм Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Трегуб.

  За її даними, в 2014 році країни-донори та міжнародні організації надали Україні міжнародну технічну допомогу на загальну суму більше $1 мільярда. Найбільшими донорами для України виступили країни ЄС та США, а також Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Данія, Туреччина, Норвегія, організації системи ООН, МБРР, ЄБРР, ОБСЄ.