• In English
 • Земельні платежі: на Волині до бюджетів місцевих рад надійшло більше 100 мільйонів гривень
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 17:00

  За вісім місяців 2015 року бюджети Волинської області отримали 100,9 млн. грн. земельних платежів. Це на 26,2  млн. грн., або на 35% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Отримані кошти – це сукупний об’єм надходжень орендної плати та земельного податку.

  Із загального обсягу земельних платежів 64,3 млн. грн. склала сплата суб’єктами господарювання земельного податку. За оренду земель державної та комунальної власності бюджети отримали 36,6 млн. гривень.

  Найбільші обсяги коштів надійшли до бюджету міста Ковель (8,8 млн. грн.), а також Луцького (7 млн. грн.) та Горохівського (6,1 млн. грн.) районів Волині.

  «Плата за землю є одним з найбільших джерел поповнення місцевих бюджетів. Тому землевпорядна служба Волині спільно з фіскальною службою слідкують за тим, щоб надходження здійснювались у повному обсязі», - наголошує в.о начальника головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко.

   

  Довідково

  Плата за землю – це податок, що сплачується  юридичними і фізичними особами за використання земельних ділянок. Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

  Орендна плата, згідно з чинним законодавством, має бути не меншою, ніж 3% від нормативно-грошової оцінки.