• In English
 • Інна Совсун: Участь роботодавців у розробці стандартів освіти - це інституційний важіль відповідності змісту освіти потребам ринку праці
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 15:19

  Минулого тижня був підписаний наказ про формування Науково-методичної ради при Міністерстві освіти і науки України - дорадчого органу, котрий займатиметься розробкою стандартів освіти. Про це повідомила Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час чат-конференції на сайті «Главред» 16 вересня 2015 року.

  За словами Інни Совсун, у новому положенні прописано, що до розробки стандартів мають залучатися роботодавці, професійні асоціації. «Це основні інституційні важелі для того, щоб підтягнути зміст освіти до потреб ринку праці», - наголосила Перший заступник Міністра.

  Як пояснила Інна Совсун, відбір членів Науково-методичної ради і науково-методичних комісій, які, власне, формуватимуть стандарти, здійснюватиметься на конкурсній основі. До кожної науково-методичної комісії мають бути залучені роботодавці з тієї чи іншої сфери, щоб при формуванні стандартів можна було почути їхні думки.

  Як пояснила Інна Совсун, влив роботодавців на стандарти та акредитацію вищих навчальних закладів закладений у Законі «Про вищу освіту». Створення Науково-методичних рад і науково-методичних комісій - це тільки перший крок до формування стандартів. Після цього стандарти необхідно буде реалізовувати на рівні університетів.

  Перший заступник Міністра зазначила, що для працедавців також має значення диплом вищого навчального закладу, в якому навчався фахівець. Адже працедавці добре розуміють, що в різних університетах - різна якість підготовки. Звісно, це не означає, що в якомусь слабкому університеті не може бути випускника з хорошим рівнем підготовки, але переважно все ж таки більшість з працедавців орієнтуються на престижні університети з хорошою якістю підготовки. «І абітурієнти також мають думати про те, що ВНЗ, куди вони йдуть навчатися, визначатиме їхнє майбутнє», - підкреслила Інна Совсун.