• In English
 • В АТ «Укрзалізниця» діятиме ефективна система оплати та мотивації до праці
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 12:54

  У процесі акціонування галузі змінюватиметься не тільки організаційно-правова та економічна модель управління залізничним транспортом, а й впроваджуватиметься новий підхід до роботи з персоналом, удосконалиться система оплати та мотивації до праці. На цьому наголосили учасники семінару щодо пріоритетів подальшого процесу реформування.

  Семінар, що відбувається 16-18 вересня 2015 року на Львівщині, зібрав менеджерів Укрзалізниці, залізниць України, науковців, профспілковий актив. Гостем заходу став генеральний представник АТ ЗССК Карго в Україні Йозеф Вірба (Словаччина).

  Як зазначив начальник департаменту організації, оплати та мотивації праці Укрзалізниці Віталій Маліцький, впровадження в АТ «Українська залізниця» нової моделі управління персоналом підвищить престижність залізничних професій, якість праці, удосконалить принципи соціальної підтримки та мотивуватиме працювати на результат. «Механізм підвищення заробітної плати залізничників буде враховувати особистий внесок кожного працівника в підвищення результативності роботи галузі та сприятиме соціальній захищеності. Оплата праці буде більш справедливою, оскільки братиме до уваги рівень кваліфікації працівника, якість, кількість та інтенсивність праці, здійснюватиметься адресне стимулювання працівників усіх категорій», – наголосив Віталій Маліцький.

  За його словами, буде запроваджена єдина тарифна сітка, що уніфікує встановлення оплати праці робітників усіх сфер діяльності та відповідатиме принципу рівної оплати за рівну працю. Для фахівців, керівників та інших працівників посадові оклади диференціюватимуться залежно від кваліфікації, складнощів роботи, що виключатиме перекоси в оплаті.

  В акціонерному товаристві «Українська залізниця» діятиме система преміювання залежно від критеріїв оцінки ефективності. Преміювання враховуватиме оцінку результатів роботи, продуктивності та якості праці, сукупність показників оцінки колективних та індивідуальних результатів праці. Будуть запроваджені чіткі показники преміювання на різних рівнях, що відображатимуть кінцевий результат, мету діяльності, зокрема загальні показники діяльності господарства, функціональні показники діяльності конкретного підрозділу, та індивідуальні показники, які відображатимуть особистий внесок працівника в кінцевий результат.

  Для керівних працівників показники преміювання базуватимуться на результатах виробничої та фінансово-господарської діяльності, а для робітників – враховуватимуть види виробництва, час виконання завдань тощо. Також здійснюватиметься і розрахунок винагороди для груп працівників, що виконують роботу бригадами.

  Для визначення розмірів преміювання в акціонерному товаристві «Українська залізниця» діятимуть ключові показники ефективності KPI (Key Performance Indicators). Як зазначив проректор ДЕТУТ Георгій Ейтутіс, KPI будуть прозорими та зрозумілими співробітникам показниками, які максимально характеризуватимуть результати діяльності підрозділу та впливатимуть на мотивацію персоналу.