• In English
 • Законопроект МІП щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних ЗМІ підтримано на засіданнях Комітетів ВРУ
  опубліковано 17 вересня 2015 року о 10:26

  Відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на яких було одноголосно підтримано проект закону «Про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (щодо підстав для видачі посвідки на тимчасове проживання представникам іноземних засобів масової інформації).

  Цей нормативний документ, розроблений Міністерством інформаційної політики України, попередньо було підтримано Кабінетом Міністрів України та направлено на розгляд в Парламент. Законопроект передбачає реалізацію чітко регламентованої, прозорої та ефективної процедури видачі посвідки.

  "Світ дізнається новини про нас зі стрічок міжнародних інформаційних агентств, багато з яких не мають кореспондентів в Україні. І ми робимо все можливе, щоб докорінно змінити ситуацію, але на шляху в нас стоїть не тільки економічна доцільність відкриття бюро кожного з ТОР 10 міжнародних ЗМІ в Україні, а і часом, незграбна українська бюрократія. Цим проектом закону ми хочемо створити належні умови для забезпечення роботи іноземних журналістів в Україні", - зазначив під час виступу Міністр.

  За результатами засідання, головний Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин одноголосно погодив рекомендувати Верховній Раді прийняти проект закону за основу і в цілому.

  Зазначимо, що проект закону розроблявся фахівцями Міністерства інформаційної політики України на прохання журналістів міжнародних іноземних ЗМІ, а саме представника британського агентства новин Reuters Сергія Каразія, найбільшого інформаційного агентства США Associated Press Дмитра Власова та третього з найбільших новинних агентств Світу Agence France-Presse Анни Цуканової. Останню журналісти делегували для безпосередньої спільної роботи з юристами МІП над проектом закону.