• In English
 • Експертиза ДНК допомогла встановити імена 235 загиблих бійців АТО
  опубліковано 16 вересня 2015 року о 16:47

  Завдяки експертизі ДНК встановлені імена 235 загиблих воїнів АТО, тіла яких були доставлені до Дніпропетровської області. Наразі на Дніпропетровщині залишаються невпізнаними ще 164 загиблих військових.

  98 загиблих, які раніше були поховані на Краснопільському кладовищі в Дніпропетровську, вже впізнані. Після ідентифікації рідні 88 героїв вирішили перепоховати їх на рідній землі. Родини десятьох залишили героїв покоїтися з їх побратимами. Цим бійцям на Краснопільському кладовищі встановлено пам’ятники в єдиному стилі, відкрито меморіал. Тут буде створена алея пам’яті захисників Вітчизни.

  На сьогодні залишилися невпізнаними 164 військових. По більшості цих тіл вже встановлені перші збіги кодів ДНК. Найближчим часом будуть проведені другі – остаточні – дослідження.

  Для пошуку зниклих безвісти на Дніпропетровщині працюють гарячі лінії. За номерами (093) 801 84 98 – робоча група слідчого управління ГУМВС України в Дніпропетровській області, та (056) 744 48 13 – департамент взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи Дніпропетровської облдержадміністрації, спеціалісти розкажуть як діяти та куди звертатися, якщо ваш родич зник безвісти або є інформація про його загибель у зоні АТО.

  З початку проведення АТО до Дніпропетровського обласного бюро судово-медичної експертизи доставлено 1129 тіл бійців, загиблих у зоні АТО. Візуально рідні впізнали 730 захисників, імена ще 235 було встановлено завдяки молекулярно-генетичному дослідженню.