• In English
 • Глава Уряду: Угода про ЗВТ з ЄС набуде чинності з 1 січня 2016 року. Ми готові до ембарго з боку Росії
  опубліковано 16 вересня 2015 року о 13:45

  «Очікуємо, що до кінця поточного року європейські партнери ратифікують Угоду про асоціацію України та ЄС і з 1 січня 2016 року повноцінна зона вільної торгівлі з Європейським союзом вступить в силу», - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду в середу, 16 вересня.

  Арсеній Яценюк зазначив, що сьогодні минає рік з того моменту, коли була ратифікована Угода про асоціацію з Європейським Союзом, «і рік Україна робить поступові кроки щодо виконання цієї Угоди".

  «Російська Федерація чи будь-яка інша країна не має і не буде мати права на наше суверенне рішення щодо європейської інтеграції. Незважаючи на всі застереження і залякування з боку північного сусіда щодо введення ембарго і подальшого економічного тиску на Україну, чітко заявляю, що Угода набуде чинності. Україна є частиною європейського простору, в тому числі  економічного простору», - наголосив Глава Уряду.

  «Ми готові до введення Російською Федерацією ембарго, і ми дамо гідну відповідь у тому випадку, якщо Росія не скасує своє рішення і відповідне ембарго буде введено», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Він наголосив, що ринки для української продукції – це ринки Європейського Союзу, «які український бізнес зараз знаходить в силу того, що Україна підписала Угоду: «І конкурентноспроможність українських товарів повинна рости».

  «Той, хто хоче з нами працювати на рівних умовах, - будь ласка. Той, хто хоче з нами працювати шляхом залякувань і диктату, - далі знищуйте іноземні продукти, ми вам бажаємо успіху в цьому. У вас це добре виходить. Свої виготовляти не вмієте, а іноземні знищуєте», - сказав Арсеній Яценюк.