• In English
 • Припинено дію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом РФ про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС
  опубліковано 16 вересня 2015 року о 13:29

  Верховна Рада України ухвалила рішення щодо припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС.

  Відповідний проект Закону схвалено сьогодні, 16 вересня, на засіданні Верховної  Ради України.

  Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України  Олександр Светелік, доповідаючи на засіданні, наголосив, що чинна Угода передбачала співпрацю із Російською Федерацією щодо будівництва енергоблоків № 3 та № 4 на Хмельницькій АЕС, проте  невиконання російською стороною  своїх зобов’язань згідно з положеннями  Угоди робить неможливим будівництво зазначених енергоблоків.

  Крім того, наголосив заступник Міністра, прийняття законопроекту, забезпечуватиме можливість будівництва енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС із застосуванням модифікованої реакторної установки ВВЕР-1000 альтернативного європейського постачальника та дотримання рівня безпеки відповідно до вимог національних норм і правил та стандартів МАГАТЕ.

  Нагадаємо, що Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в будівництві енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС, була підписана 9 червня 2010 року у м. Києві та ратифікованої Верховною Радою України 12 січня 2011 року.