• In English
 • Місцеві бюджети Херсонщини отримали 33 мільйони гривень за оренду земель сільськогосподарського призначення
  опубліковано 16 вересня 2015 року о 11:17

  У поточному році місцеві бюджети Херсонщини отримали близько 33 млн. грн. за оренду земель запасу та резервного фонду сільськогосподарського призначення.

  У Херсонській області станом на вересень поточного року діє 3 382 договори оренди на сільськогосподарські землі державної власності. З них 2483 укладено на право користування землями запасу та ще 899 – землями резервного фонду. Термін дії більшості договорів (79 % від загальної кількості) складає понад п’ять років. Загалом на Херсонщині в оренді знаходиться близько 161 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності. З них 106 тис. га – рілля.

  Найбільшу кількість сільськогосподарських земель орендують у Новотроїцькому (23 тис. га), Нижньосірогозькому (11,4 тис. га) та Великоолександрівському (9,3 тис. га) районах Херсонської області.

  Сумарний запланований обсяг річної орендної плати складає понад 70 млн. гривень. Цей показник на 27% перевищує минулорічний (51,8 млн. грн.). Фактично орендарі вже сплатили до місцевих бюджетів Херсонщини близько 33 млн. грн., що складає 48% від загальної суми річної оренди. За користування землями запасу надходження склали 20 млн. гривень. Ще 13 млн. грн. бюджети отримали у якості плати за користування землями резервного фонду.