• In English
 • Голова Держкомтелерадіо: Україна вийшла на фінішну пряму створення суспільного мовника
  опубліковано 16 вересня 2015 року о 10:10

  Україна вийшла на фінішну пряму створення суспільного мовника. Зміни, які відбулися, невідворотні. Це заявив на відкритті міжнародної конференції «Запуск суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки» голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

  «Водночас існують певні проблеми на шляху такого переходу, - наголосив Олег Наливайко. - Це зокрема борги багатьох років – як перед міжнародними організаціями, так і перед національними, статус багатьох майнових об’єктів, передача яких новій структурі часто не вписується в законодавчі норми».

  На думку Олега Наливайка, треба не забути й про долю майже 7 тисяч людей, які працюють у системі державних ЗМІ, – слід зберегти соціальні права кожного з них. Але, на жаль, часто саме ці працівники є однією (далеко не єдиною!) силою, яка активно гальмує створення суспільного телебачення і радіо.

  «Деякі керівники обласних державних телерадіокомпаній не дуже прагнуть ставати звичайними медіа-менеджерами – їм вигідніше бути держслужбовцями, директорами, – зазначив посадовець. – Вони сподіваються, що щось станеться, і перехід буде скасовано. Але кроки, які ми вже зробили на шляху до суспільного телебачення і радіомовлення, невідворотні. У нас є розуміння, як далі працювати, певна дорожня карта, за якою рухатимемося».

  Чимало уваги на конференції було приділено процесу й принципам формування наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія висловив сподівання, що суспільне телебачення й радіо запрацюють у березні наступного року.