• In English
 • НКЦПФР зменшить розмір біржового збору при проведенні приватизаційних аукціонів з 1% до 0,1%
  опубліковано 15 вересня 2015 року о 18:49

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку за результатами засідання регулятора, що відбулося 15 вересня 2015 року, вирішила змінити розмір біржового збору при проведенні приватизаційних аукціонів. Так, прийнято рішення зменшити розмір з поточного фіксованого 1% до 0,1%  від вартості придбаних акцій, але не менше 0,5 та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.

  Перш за все, кардинальне зменшення розміру біржового збору сприятиме посиленню конкуренції між фондовими біржами при наданні послуг з проведення приватизаційних аукціонів, а за рахунок зменшення остаточної вартості активів підвищить зацікавленість інвесторів до заходів приватизації.

  В свою чергу, фондові біржі будуть позбавлені можливості отримувати надприбутки, які не корелюються з вартістю обслуговування таких послуг, як проведення аукціонів, а сам біржовий збір буде приведено до середньоринкового рівня.

  «Зменшення  розміру біржового збору позитивно вплине на результати проведення таких аукціонів в цілому. По-перше, від цього безпосередньо виграють потенційні покупці, а по-друге, це опосередковано вплине на вартість лоту в бік збільшення остаточної ціни, що є позитивним для нашої держави», – прокоментував останні зміни голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

  Зазначимо, що дані зміни були внесені до «Положення про порядок продажу в процесі приватизації на фондових біржах пакетів акцій акціонерних товариств», затвердженого наказом Фонду державного майна України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Антимонопольного комітету України від 16 листопада 1998 року № 2141/297/9, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 грудня 1998 року за № 798/3238 (із змінами).

  Документ розроблено з метою приведення його у відповідність до Законів України «Про депозитарну систему України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)», на підставі Закону України «Про приватизацію державного майна».

  Очікується, що найближчим часом Фонд державного майна України направить текст Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.