• In English
 • Визначено заключні заходи з відзначення у 2015 році 150-річчя від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького
  опубліковано 14 вересня 2015 року о 18:15

  Оргкомітет під головуванням Віце-прем`єр-міністра – Міністра культури В`ячеслава Кириленка обговорив План заключних заходів з підготовки та відзначення у 2015 році 150-річчя від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

  У рамках відзначення ювілейної дати у вересні-грудні цього року планується проведення низки освітніх та культурних заходів, присвячених життю та діяльності українського митрополита, відомого на весь світ:

  - 28 жовтня відбудеться урочисте встановлення та відкриття меморіальної дошки митрополиту Андрею Шептицькому на будівлі Київського міського будинку вчителя;

  - 1 листопада у Національній опері України відбудеться урочистий вечір, присвячений 150-річчю від дня народження митрополита.

  Крім того, за участі Асоціації єврейських організацій і громад в Україні відбудеться конференція, присвячена відносинам митрополита Андрея Шептицького та єврейських громад в часи Другої світової війни.

  Нагадаємо, що рішення про відзначення 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького на державному рівні  було затверджене розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 585 «Про утворення Організаційного комітету та затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2015 році 150-річчя від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького».

  Урочисті заходи з нагоди відзначення 150-ліття від дня народження митрополита Андрея Шептицького у 2015 році тривають від квітня цього року.

  Зокрема, проведено Всеукраїнську конференцію «Українська греко-католицька церква у контексті вітчизняної історії і сучасних суспільних реалій», Міжнародну наукову конференція «Історія релігій в Україні» у Львівському музеї історії релігії.

  У Львові до дня народження Андрея Шептицького відкрили  пам`ятник митрополиту, Національний банк України ввів в обіг пам'ятну монету «Андрей Шептицький», а «Укрпошта» здійснила випуск поштової марки «Андрей Шептицький. 1865-1944» і конверта «Перший день», присвячених 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, та провела  спецпогашення у м. Києві та м. Львові.